سرپرست اداره کل استاندارد گلستان:
شناسایی و توقیف ادویه جات با علامت استاندارد جعلی در گلستان

سرپرست اداره کل استاندارد گلستان از شناسایی و توقیف ۵۹۵ بسته ادویه جات با نشان جعلی استاندارد در سطح بازار‌های گلستان خبر داد.

به گزارش صیدنیوز، سید مهدی حسینی اظهار کرد: در بازرسی‌های انجام شده از بازار استان، کارشناسان اداره کل استاندارد موفق به شناسایی ۵۹۵ بسته محصولات آماده شده شامل ۱۲ نوع مختلف از ادویه جات مانند زنجبیل، فلفل و زردچوبه و ۵ هزار و ۳۹۲ لیبل دارای علامت استاندارد جعلی شدند.

او افزود : بازرسان اداره کل استاندارد با ردیابی عرضه ادویه جات دارای علامت استاندارد جعل شده محل بسته بندی این ادویه جات را هم شناسایی کردند.

دبیر شورای استاندارد استان با بیان اینکه به موجب قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، جعل نشان استاندارد جرم محسوب می‌شود ادامه داد: بسیاری از ادویه جات اگرچه مشمول مقررات استاندارد اجباری نیستند، ولی در صورتی که تولید کنندگان آن‌ها قصد استفاده از علامت استاندارد بر روی محصولات خود را دارند باید نسبت به استاندارد سازی فرایند بسته بندی و دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد از اداره کل استاندارد اقدام کنند.

حسینی از مردم خواست: در صورت مشاهده تخلف در بازار، موضوع را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ و یا پیامک ۳۰۰۰۱۵۱۷ به اداره کل استاندارد گلستان اطلاع دهند و یا اینکه با ارسال یک پیامک رایگان به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷، از اعتبار و اصالت علامت استاندارد درج شده روی کالا، اطلاع یابند.

  1 خرداد 1401
بخش : استان گلستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 72340
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز