سرپرست شرکت توزیع برق گلستان خبر داد
افزایش ۴ برابری مصرف برق گلستان در فصل های گرم سال

سرپرست شرکت توزیع برق گلستان گفت: با ورود به فصل های گرم سال مصرف برق در گلستان به سه الی چهار برابر می رسد.

به گزارش صیدنیوز، سید احمد موسوی اظهار کرد: ۶۰ درصد مشترکین شرکت توزیع برق گلستان را مصارف خانگی تشکیل می‌دهند به همین دلیل در فصل گرم سال، شاهد افزایش سه الی چهار برابری مصرف برق هستیم.

وی با اشاره به اینکه در روزهای عادی سال مصرف برق ۳۵۰ مگاوات است، خاطرنشان کرد: در تابستان روزانه مصرف برق به بیش از هزار و ۵۴۰ مگاوات می‌رسد.

موسوی این حجم از افزایش مصرف را ناشی از استفاده وسایل سرمایشی دانست و گفت: از همه مشترکین خانگی می‌خواهیم که مانند سنوات گذشته در فصل گرما برای مدیریت مصرف برق همکاری لازم را با ما داشته باشند تا با مشکل مواجه نشویم.

سرپرست شرکت توزیع برق گلستان یادآور شد: برای اینکه تابستان خوبی را پشت سر گذاشته باشیم حتماً سیستم‌های گرمایشی در دمای ۲۴ و ۲۶ درجه تنظیم شود و این امر سبب خواهد شد که ۲۰ الی ۳۰ درصد صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشیم.

وی ادامه داد: همچنین در ساعت اوج مصرف از ساعت ۱۲ تا ۱۷ از وسایل برقی پرمصرف به صورت همزمان استفاده نشود، تا در این ساعات با مشکل مواجه نشویم

  14 خرداد 1401
بخش : استان گلستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 72352
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز