مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان محیط زیست:
نخستین موزه تاریخ طبیعی کشور در گلستان احیا می‌شوند

مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست از احیای قدیمی ترین پاسگاه محیط بانی و نخستین موزه تاریخ طبیعی کشور در پارک ملی گلستان خبر داد.

به گزارش صیدنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست، محمد مدادی در جریان بازدید از پارک ملی گلستان اظهار کرد: پارک ملی گلستان به‌عنوان قدیمی‌ترین و مهم‌ترین منطقه تحت مدیریت سازمان و با برخورداری از زیرساخت‌های مناسب، قابلیت تبدیل‌ شدن به پایلوت موفق برنامه‌های حفاظتی را دارد.

وی با اشاره به وجود مرکز بازدید کنندگان "میرزابایلو" به‌عنوان نخستین و قدیمی‌ترین موزه تاریخ طبیعی کشور گفت: در راستای مستندسازی و حفظ تاریخچه تنوع زیستی کشور درصدد هستیم این مرکز را با همکاری اداره کل استان و با حفظ المان‌های تاریخی‌اش، بازسازی و احیا کنیم.

مدادی همچنین در خصوص ضرورت مرمت و حفظ کامل پاسگاه تاکید کرد و بیان داشت: نخستین و قدیمی‌ترین پاسگاه محیط‌ بانی کشور معروف به پاسگاه چوبی در این پارک ملی قرار دارد که مرمت و حفظ کامل آن به‌صورت تاریخی ضروری است.

مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی تصریح کرد: موقعیت بسیار مناسب این مراکز و نیز موزه تاریخ طبیعی پارک در مسیر گردشگری مهم و پرتردد کشور، بستر مناسبی برای فعالیت آموزشی و فرهنگ‌سازی از طریق موزه را فراهم می‌کند به‌نحوی‌ که گردشگران ضمن آشنایی با اهمیت، غنا و ارزش‌های تنوع زیستی کشور در پارک ملی گلستان، نسبت به‌ ضرورت توجه و همکاری همه‌جانبه در حفاظت از آن آگاهی پیدا کنند.

افتتاح موزه ملی تاریخ طبیعی گرگان تا پایان سال

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گلستان نیز در این بازدید از افتتاح موزه ملی تاریخ طبیعی گرگان تا پایان سال خبر داد و گفت: با تخصیص اعتبار لازم، این موزه با سرعت در حال تکمیل بوده و امیدواریم در هفته دولت به بهره‌برداری رسیده و مورداستفاده و بازدید گردشگران قرار گیرد.

محمدرضا کنعانی افزود: خوشبختانه با پیش‌ بینی و اجرای مسیر ورودی جداگانه برای بازدید کنندگان، امکان بهره‌مندی حداکثری شهروندان و گردشگران از این موزه و آشنایی با تنوع زیستی غنی استان فراهم خواهد شد.

به گفته وی، این موزه در ساختمان اداره کل در منطقه گردشگری ناهار خوران گرگان قرار دارد.

  28 خرداد 1401
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز