مدیرشعب بانک کشاورزی گلستان:
افزایش 36درصدی پرداخت تسهیلات در سال گذشته

مدیر شعب بانک کشاورزی استان گلستان از افزایش 36درصدی پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی استان گلستان در سال 1400خبر داد.

به گزارش صیدنیوز به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان، وحید صیادی با اعلام این خبر اظهار کرد: بانک کشاورزی بعنوان حامی درجه یک بخش کشاورزی کشور وظیفه  پشتیبانی وتامین سرمایه و منابع  مورد نیازکشاورزان عزیز و زحمتکش و تولیدکنندگان بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی  جامعه را برعهده دارد و با در اختیار داشتن نیروی انسانی متعصب ،متخصص و کارآمد و  توسعه شبکه نوین بانکداری الکترونیک جایگاه ویژه ای را در شبکه بانکی به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در همین راستا و با با وجود شیوع بیماری کرونا  ، این بانک با تمام ظرفیت درحال خدمت رسانی به کشاورزان عزیز استان بوده و در این مدت مبلغ  31هزارو 44میلیارد ریال تسهیلات به بیش از 23هزار نفر ازمشتریان ومتقاضیان خود پرداخت کرد که نسبت به سال 1399 رشد 36 درصدی را نشان می دهد.

صیادی گفت ازاین میزان تسهیلات مبلغ  29هزار و 655 میلیارد ریال به 20،143 نفر از متقاضیان در بخش کشاورزی ،مبلغ یکهزارو 71 میلیارد ریال به 2،541 نفر از متقاضیان در بخش خدمات و318 میلیارد ریال نیز به 411 نفر از متقاضیان در بخش صنعت ،معدن و مسکن و ساختمان پرداخت گردید.

وی افزود در راستای مکانیزاسیون کشاورزی در مدت مذکور مبلغ یکهزارو 858 میلیارد ریال تسهیلات جهت خرید 689   دستگاه بانک کشاورزی ، به نقش پررنگ وکلیدی این بانک بعنوان حامی درجه یک بخش کشاورزی کشور وظیفه  پشتیبانی وتامین سرمایه و منابع  مورد نیازکشاورزان عزیز و زحمتکش و تولیدکنندگان بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی  جامعه را برعهده دارد و با در اختیار داشتن نیروی انسانی متعصب ،متخصص و کارآمد و  توسعه شبکه نوین بانکداری الکترونیک جایگاه ویژه ای را در شبکه بانکی بخود اختصاص داده است.

صیادی ادامه داد: برای حمایت از تولیدکنندگان بذور مبلغ 2هزارو 173میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان اختصاص یافت.

وی یادآور شد: همچنین در جهت ایفای نقش مسئولیتهای اجتماعی و ایجاد اشتغال برای اقشار آسیب پذیر، این بانک مبلغ 432میلیاردریال تسهیلات خوداشتغالی از محل بند«ب » تبصره 16 قانون بودجه به  570 نفراز مددجویان کمیته امداد امام خمینی ،سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت کرده است.

به گفته صیادی برای احیای سنت حسنه ازدواج نیز در طول سال گذشته با پرداخت مبلغ یکهزارو 135 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط شعب این بانک زمینه ازدواج  یکهزار و 243 زوج جوان فراهم شد.

مدیر شعب بانک کشاورزی گلستان اظهار کرد: در بخش توسعه و توانمند سازی و اشتغال روستاییان و عشایر و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهر مبلغ 194میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ساخت مسکن روستایی و مبلغ 192میلیارد ریال تسهیلات توانمند سازی روستاییان پرداخت شد.

صیادی گفت در راستای کمک به کشاورزان خسارت دیده ناشی از خشکسالی در استان هم بانک کشاورزی  با اختصاص  مبلغ یک هزارو 500 میلیارد  ریال یارانه  از محل بند «خ» تبصره 33و بند «ل» تبصره 16قانون بودجه کل کشور نسبت به بخشودگی سود و جرائم کشاورزان و تولیدکنندگان وار د عمل شد و تعداد 7هزار فقره تسهیلات به مبلغ 5 هزارمیلیارد ریال امهال و تمدید و تسویه شدند.

وی  به عملکرد صندوق بیمه محصولات کشاورزی پرداخت و گفت: این صندوق در طی سال زراعی گذشته 21هزارفقره بیمه نامه صادر و170هزار راس دام ،87 میلیون قطعه طیور ،185هزار هکتار محصولات کشاورزی و باغی و 662هزار قطعه بچه ماهی و آبزیان را تحت پوشش چتر حمایتی صندوق بیمه قرار داد .

صیادی ادامه داد: این صندوق طی سال زراعی گذشته مبلغ 890 میلیارد ریال غرامت به 7636 نفر از خسارت دیدگان بخش کشاورزی و دامداری پرداخت کرد .

مدیر بانک کشاورزی استان گلستان بیان کرد: درراستای کمک به دولت مبنی بر اجرای مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها و حمایت از واحدهای تولیدی دام و طیور ، تسهیلاتی با نرخ ترجیحی 10، 12و 15درصد به این تولیدکنندگان پرداخت مس شود، لذا دامداران و مرغداران محترم می توانند با ثبت نام در سامانه سیتا و اخذ معرفینامه از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محل سکونت خود جهت تشکیل پرونده و اخذ تسهیلات  به شعب بانک کشاورزی  مراجعه کنند.

به گفته وی کارمندان شعب این بانک در استان از زمان اجرای این طرح علاوه بر روزهای عادی در روزهای جمعه ،حتی تعطیلات روزهای 14و 15خرداد درمحل کار حضور یافته و نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام نموده اند و تا این زمان مبلغ 1200میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در اختیار این تولید کنندگان قرار داده اند.

صیادی برهمکاری بیشتر مردم استان با بانک کشاورزی  و تمرکز سپرده های خود نزد شعب این بانک  با هدف اختصاص منابع  مالی مورد نیاز جهت پشتیبانی بیشتر وکامل تر بانک از بخش کشاورزی و واحدهای تولیدی وابسته در استان  تاکید کرد.

 

 

 

 

  29 خرداد 1401
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز