فرماندار گرگان:
گرگان برای توسعه و اشتغالزایی نیاز جدی به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد

فرماندار گرگان گفت: حوزه‌های گردشگری، صنایع تبدیلی و بهداشت و درمان مهم‌ترین ظرفیت‌های شهرستان برای توسعه و اشتغالزایی است که نیاز جدی به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد.

به گزارش صیدنیوز، عیسی پایین محلی با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان اظهار کرد: سرمایه‌گذار باید از بازگشت سرمایه خود اطمینان خاطر داشته باشد، بنابراین از همه ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از سرمایه‌گذاران در شهرستان استفاده خواهیم کرد.

فرماندار گرگان با تاکید بر احصای نیازها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری در این شهرستان افزود: برای رونق اقتصادی و بهبود وضعیت اشتغال شهرستان به سرمایه‌گذاری جدی در زمینه گردشگری نیاز داریم.

وی بیان کرد: سالانه میلیون‌ها مسافر و گردشگر از شهرستان گرگان عبور می‌کنند و اگر بتوانیم جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های اقامتگاهی ایجاد کنیم، زمینه ماندگاری مسافران فراهم خواهد شد.

پایین‌محلی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین ایجاد صنایع تبدیلی متناسب با تولیدات کشاورزی شهرستان گرگان، از دیگر اولویت‌ها در امر سرمایه‌گذاری است. برای مثال شهرستان گرگان قطب تولید سیب زمینی استان است اما صنایع تبدیلی مرتبط با این محصول در شهرستان وجود ندارد برای همین است که در زمان برداشت بخش قابل توجهی از محصول فاسد و دورریز می‌شود یا دلالان به قیمت اندک آن را از کشاورزان می‌خرند.

وی با بیان اینکه حضور سرمایه‌گذاران در شهرستان گرگان آمادگی کامل وجود دارد، گفت: همه بخش‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید سرمایه‌گذاری را در شهرستان تسهیل کنند تا بتوانیم در کنار رونق تولید، شاهد اشتغالزایی برای جوانان این شهرستان باشیم.

فرماندار گرگان همچنین اظهارکرد: در زمینه مراکز فرهنگی و هنری غیردولتی و مراکز درمانی با کمبودهای جدی در شهرستان مواجه هستیم که می‌توان از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت در این حوزه‌ها بهره گرفت.

  6 تیر 1401
بخش : استان گلستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 72385
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز