مدیر کل بازرسی گلستان:
ارسال 443 مورد اصلاحیه به دستگاه های اجرائی استان/ بازداشت سه نفر در رابطه با پرونده نهاده های دامی

مدیر کل بازرسی استان گلستان گفت: سال گذشته 447 فقره اصلاحیه به دستگاه های اجرائی استان در بخش های مختلف ابلاغ شده که برای آنها لازم الاجرا است و چنانچه از اجرای آنها تعلل کنند، با آنها برخورد می شود.

به گزارش خبرنگار صیدنیوز، ظهر امروز محمد تقی حاجی مشهدی در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، اظهار کرد: نظارت بر اجرای صحیح قوانین و اجرای صحیح قوانین در دستگاه های اجرائی از مهم ترین وظایف بازرسی است  تمامی دستگاه های اجرائی استان مشمول نظارت و بازرسی از سوی این اداهر کل هستند.

وی افزود: بازرسی های این سازمان در سه محور موردی، برنامه ای و فوق العاده انجام می شود که نظارت بر دستگاه های اجرائی به صورت موردی  انجام می شود.

حاجی مشهدی افزود: با توجه به اینکه شفافیت یکی از رویکردهای اصلی این اداره کل است در نیتجه به دنبال این هستیم بر اساس اصل 44 قانون اساسی این شفاف سازی را در همه دستگاه های اجرائی و همه حوزه ها انجام و اطلاع رسانی کنیم.

مدیر کل بازرسی گلستان گفت: در همین راستا سال گذشته 463 مورد شکایت حضوری، 116 مورد به صورت پستی، 157 مورد گزارش به صورت موردی و 5 مورد هم به صورت فوق العاده گزارش، به این اداره کل ارسال شده است.

وی ادامه داد: 161 مورد گزارش اصلاح اموربه دستگاه های اجرائی، 130 مورد تخلفات اداری کارمندان و مدیران، 44 مورد اعلام جرم به صورت کیفری برای مدیران و برخی کارمندان از سوی این اداره کل در سال گذشته انجام شده است.

حاجی مشهدی بیان کرد: سال گذشته 447 فقره اصلاحیه به دستگاه های اجرائی استان در بخش های مختلف ابلاغ شده که برای آنها لازم الاجرا است و چنانچه از اجرای آنها تعلل کنند، با آنها برخورد می شود.

وی افزود: در این بین دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری و بانک ها بالاترین آمار شکایت ها را داشته اند.

حاجی مشهدی اظهار کرد: بر اساس بازرسی و ها و ورود این اداره کل سال گذشته 2 هزار و 722 هکتار از اراضی استان حلع ید شده اند و در حوزه برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز هم تعداد 220 حکم قلع و قمع صادر شده و تعییر کاربری یک هزار و 257 مورد به مساحت 101 هزار هکتار هم ملغی شده و در رابطه با موارد بازگشت وجوه به صندوق دولت نیز مبلغ 925 میلیارد و 700 میلیون ریال وجود در رباطه با کسری گندم در مزاکز نگهداری به صندوق دولت برگشت داه شده است.

وی تصریح کرد: 46 میلیارد ریال هم افساط معوقه وام از صندوق خمایت از توسعه بخش کشاورزی بازکشت داده شده است.

مدیر کل بازرسی استان بیان کرد: 130هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی نیز که گزارش نشده بود توسط بازرسان این اداره کل به اداره مالیات جهت وصول گزارش شده است.

وی افزود: در همین راستا 290 میلیارد ریال بازگشت وجوه از بازرسی بانکها و برخی دستگاه های اجرائی استان که در حوزه اقتصادی فعال هستند برگشت داده شده است.

حاجی مشهدی در رابطه با جرادم خاص هم گفت: سال گذشته پرونده هایی در رابطه با اختلاس و تحصیل مال از راه های نامشروع پیگیری شد که منجر به بازداشت هم شده که در همن راستا 10 فقره پرونده اختلاس و 3 فقره ارتشاع و 5 فقره هم تحصیل مال از راه نامشروع که همان کلاهبرداری است شناسایی و تخویل دستگاه قضا شد.

مدیر کل بازرسی گلستان گفت: با اشاره به اقدامات اداره کل بازرسی استان در مورد خلیج گرگان گفت: از زمان سفر رئیس قوه قضائیه به استان به همراه رئیس سازمان بازرسی کل کشور بازدیدهایی از خلیج گرگان انجام شد و مسئولان نیز توضیحات لازم را دادند. دولت هم 100 میلیارد تومان برای انجام کارهای مقدماتی مانند تجهیز کارگاه و غیره اختصاص داد.

وی افزود: به طور یقین ترک فعل‌هایی صورت گرفته و می‌گیرد که وضعیت خلیج گرگان این گونه شده است. به برخی از این ترک فعل‌ها ورود کردیم اما هنوز به جمع‌بندی کامل نرسیدیم.

حاجی مشهدی در رابطه با تصرف غیر قانونی سواحل استان هم اظهار کرد: فردی که در سال های گذشته اسناد آن در خصوص دو فقره ملک ثبتی به مساحت 26 هزار هکتار در سواحل گلستان ابطال شده بود به دلیل غفلت دستگاه اجرایی موفق شده بود حکم ابطال اسناد اراضی دولتی را بگیرد که با ورود بازرسی این رای شکسته شد.

وی افزود:بررسی هایی که انجام دادیم این است که قبلا این فرد نیز چند مورد تصرف داشته که منجر به تشکیل پرونده شده است و ما اسناد آن فرد را ابطال کرده بودیم و پس از چند سال و از غفلت مسئولان ذی ربط سو استفاده کرد و دوباره برای ابطال سند دولتی در دو پلاک درخواست کرد.

حاجی مشهدی یادآور شد: زمانی به ما گزارش دادند که این پرونده در دادگاه بدوی دعوی رد شده بود و در تجدید نظر حکم بدوی نقض شد و پس از آن رای مبنی بر ابطال اسناد اراضی دولتی صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: یک گزارش کارشناسی را شخصا نوشتم و از رئیس کل محتر  وقت درخواست اعمال  ماده 477 کردم و مواجه شدیم با درخواست موافقت رو به رو شدیم و در نهایت دیوان عالی کشور به این مسئله ورود پیدا کرد و رای صادر شد و رای تجدید نظر نقض شد و حکم دادگاه بدوی که رد شده بود تعیین و ابلاغ شد و نتیجه آن این شد که این اراضی به دامن دولت و بیت المال برگردد.

این مقام مسئول افزود: در این مدتی که دادگاه تجدید نظر رای داده بود فرد برای خودش سند گرفته است و وظیفه دستگاه اجرایی این است که این اسناد را ابطال کند.

مدیر کل بازرسی گلستان گفت: در رباطه با مصوبات سفر ریاست جمهوری نیز بازرسی هایی از دستگاه های مختلف در حوزه مصوبات هم صورت گرفت که یک مورد جای اشکال بسیار زیادی داشت به این صورت که یکی از دستگاه های اجرائی برآورد طرح ها را 64 میلیارد تومان اعلام کرده بود که باورود بازرسان به این مقوله متوجه شدیم که این طرح 22 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد و با این ورود جلوی مصوب شدن 64 میلیارد را که 40 میلیارد تومان اختلاف داشتف گرفته شد.

حاجی مشهدی گفت: پرونده ای مربوط به حوزه نهده های دامی داشتیم که بسیار جدی بود که به صورت مشترک با اطلاعات سپاه و بازرسان این اداره کل پیگیری شد و 3 نفر در دستگاه های اجرائی مرتبط نیز بازداشت شدند و مبلغ این پرونده بالغ بر 200 میلیارد ریال است.

وی افزود: پرونده دیگری در رابطه با احتکار گندم در مراوه تپه داشتیم که با همکاری پلیش امنیت اقتصادی ، 4 هزار تن گندم احتکار شده که منتظر اعلام قیمت جدید قبل از حذف ارز ترجیحی بود و به بازار عرضه نشده بود، کشف و ضبط شد.

 

  6 تیر 1401
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز