معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان:
عبور از موج هفتم با تکمیل واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌ها

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: با تکمیل واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، با کمترین خسارت از موج هفتم همه گیری عبور خواهیم کرد.

به گزارش صیدنیوز، محمد مهدی زرگران با بیان این مطلب و با اشاره افزایش قابل توجه مراجعات به مراکز درمانی و بستری‌ها در استان در مقایسه با هفته‌های قبل اظهار کرد: اکنون یکصد و ۹۲بیمار مبتلا در استان بستری هستند.

وی ادامه داد: اکنون در استان گلستان وضعیت در کردکوی، نارنجی است. گرگان، آزادشهر، علی آبادکتول، کلاله، گالیکش، مینودشت، ترکمن و بندرگز در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، شرایط در گنبدکاووس، آق قلا، رامیان، گمیشان و مراوه تپه، فعلاً آبی است.

زرگران تاکید کرد: برای پیشگیری، تکمیل واکسیناسیون، پرهیز از عادی انگاری و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی شامل برقراری تهویه مناسب و استفاده از ماسک در فضا‌های بسته و رعایت فاصله اجتماعی، ضروری است.

وی با بیان اینکه تاکنون درمجموع سه نوبت، حدود ۳میلیون و ۳۵۰هزار دُز واکسن در استان تزریق شده است، اضافه کرد: تزریق دُز چهارم در استان برای همه افراد بالای ۱۸سال که ۶ماه از تزریق نوبت سوم آن‌ها گذشته، آغاز و تا کنون ۷هزار و ۶۳۶دُز تزریق شده است.

  28 تیر 1401
بخش : استان گلستان / سلامت
کد خبر: 72432
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز