سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان:
بازگشت رنگ قرمز کرونایی به گلستان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان گفت: با افزایش انتقال سویه جدید کرونا و بیشتر شدن تعداد مبتلایان، یک شهرستان استان در وضعیت قرمز شیوع این ویروس قرار گرفت.

به گزارش صیدنیوز، دکتر سعید گل‌فیروزی اظهار کرد: با افزایش روزافزون تعداد بیماران، شهرستان بندرترکمن وارد مدار قرمز شیوع این بیماری شد اما وضعیت در گرگان، علی‌آبادکتول، مینودشت، گالکیش، کلاله، مراوه‌تپه و کردکوی نارنجی، در گنبدکاووس، بندرگز، گمیشان، آزادشهر و رامیان زرد و در آق قلا آبی است.

وی یادآور شد: براساس آخرین آمار تا روز گذشته ۲۲۶ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گلستان بستری بودند که ۳۷ نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی تصریح کرد: ۱۶ نفر از مبتلایان بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هم به علت وخیم بودن حالشان به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان بر تزریق واکسن به ویژه در نوبت‌های (دُزهای) سوم و چهارم (یادآور) تاکید کرد و گفت: در کنار تزریق واکسن مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک، بهداشت فردی و شرکت نکردن در اجتماعات و مراسم‌ها به ویژه در فضاهای مسقف را رعایت کنند.

  1 مرداد 1401
بخش : استان گلستان / سلامت / جامعه
کد خبر: 72442
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز