رییس کل دادگستری گلستان :
محکوم به قصاص در علی‌آبادکتول به حرمت امام حسین (ع) بخشیده شد

رییس کل دادگستری گلستان گفت: محکوم به قصاص در این شهرستان پس از ۱۸ سال به حرمت شب‌های محرم حسینی از سوی خانواده مقتول بخشیده و از زندان آزاد شد.

به گزارش صیدنیوز، حیدر آسیابی افزود: محکوم به قصاص  ۱۸ سال پیش در پی یک دعوای لفظی متاسفانه نتوانست خشم خود را کنترل کند و مرگ یک جوان ۲۱ ساله را رقم زد.

وی گفت: پس از رسیدگی پرونده و به درخواست اولیای دم، حکم قصاص این جوان صادر شد و پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا، قرار گرفت.

آسیابی ادامه داد: از پنج سال قبل تلاش برای کسب رضایت اولیای دم آغاز شد ولی هر بار این تلاش‌ها و پادرمیانی‌ها بی‌نتیجه ماند.

وی گفت: در ماه محرم و در قالب پویش «به حرمت امام حسین علیه السلام می‌بخشم» بار دیگر دادستان علی‌آبادکتول و اعضای شعبه هفتم شورای حل اختلاف این شهرستان همراه با بزرگان و ریش‌سفیدان منطقه، تلاش برای کسب رضایت را آغاز کردند که این بار پادرمیانی‌ها به ثمر نشست و اولیای دم به حرمت شب‌های محرم از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم قصاص منصرف شدند.

حیدر آسیابی افزود: محکوم به قصاص در آستانه ۴۰ سالگی است از زندان آزاد شد.

این نهمین محکوم به قصاص در استان گلستان است که امسال با گذشت اولیای دم، فرصت زندگی دوباره به او بخشیده می‌شود.

امسال ۷۹ جوان زندانی در گلستان با گذشت شاکیان آزاد شدند.

  15 مرداد 1401
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 72476
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز