تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی گنبد همچنان در لیست صنایع آلاینده قرار دارد

فاضلاب خام از کانال خروجی تصفیه خانه به بیرون هدایت می شود.

به گزارش صیدنیوز، در تاریخ ۱۶ آذر خبری مبنی آلودگی تصفیه خانه شهرک صنعتی گنبد در رسانه ها مطرح شد که مدیر کل محیط زیست گلستان در این خصوص بیان کرد: در رابطه با آلودگی پساب شهرک صنعتی گنبد هم آزمایشگاه معتمد و هم ناظران محیط زیست آلودگی را تایید کردند که در حد استاندارد نبوده لذا ما اخطارها و تذکرات لازم را برای اصلاح و ارتقا آن دادیم.

اینروزها با افزایش گرمای هوا بوی نامطبوع سبب اعتراض مردم شده است،اما شهرک صنعتی علیرغم گذشت ماهها برای رفع این معضل بزرگ زیست محیطی اقدامی انجام نداده است و همچنان رهاسازی فاضلاب خام ادامه دارد.

در حالیکه ریاست شهرکهای صنعتی کد پل را عامل این بوی تعفن می دانست.در بازدید میدانی از تصفیه خانه گنبد که با حضور مدیرHSE شهرکهای صنعتی انجام گرفت نوروزیان عنوان کرد:افزایش فاضلاب ورودی تصفیه خانه در ساعاتی که حجم تولید بالا بوده علت خروج فاضلاب از  تصفیه خانه  می باشد.

پس از پیگیری های بعمل آمده احمدی ریاست محیط زیست گنبد افزود:تصفیه خانه شهرک صنعتی گنبد بعنوان واحد آلاینده به مراجع قضایی معرفی شده است و پرونده مربوط به آن در دستگاه قضایی شهرستان در حال پیگیری می باشد.

حال سوال اینست،تا کی قرار است عدم توجه به این معضل زیست محیطی سلامتی مردم را در معرض خطر قرار دهد؟.

امیدواریم مسئولین شهرستانی با پیگیریهای خود در جهت رفع این معضل زیست محیطی اقدام نموده  و شهمرادی مسلط تر به معضلات زیست محیطی شهرکهای صنعتی بپردازد.

  19 مرداد 1401
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز