ارسال ۶۳ میلیارد ریال تجهیزات آموزشی به هنرستان های گلستان

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: در آستانه سال جدید تحصیلی ۶۳ میلیارد ریال تجهیزات آموزشی- مهارتی به هنرستان‌های گلستان ارسال شد.

به گزارش صیدنیوز، سیدرضا نظری اظهار کرد: با هدف افزایش سهم آموزش‌های مهارتی تجهیزات مکمل به ارزش ۶۳ میلیارد ریال به هنرستان‌های کار دانش و فنی و حرفه‌ای گلستان ارسال شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان افزود: این تجهیزات برای کتابخانه، آزمایشگاه، کارگاه مهارتی و شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات هنرستان‌ها است.

نظری با بیان اینکه ۴۲ هنرستان در استان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: طرح دیپلماسی مهارتی نخستین بار در کشور از گلستان اجرایی می‌شود و با اجرای آن مهارت‌های مورد نیاز کشورهای همسایه با هدف صدور آن در هنرستان‌ها آموزش داده می‌شود.

وی گفت: در طرح مربیان مهارتی گلستان، دانش بومی مهارتی این خطه را به کشورهای پیرامون خزر انتقال می‌دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان بیان کرد: برای ایجاد تنوع رشته‌های هنرستانی فنی و حرفه‌ای و کاردانش با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله جهاد کشاورزی، سازمان‌های هوانوردی، بنادر و دریانوردی، حمل و نقل، فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، هنرستان‌های تخصصی مرتبط با این سازمان‌ها در استان راه اندازی می‌شود.

  21 شهریور 1401
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 72586
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز