مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان:
مدرسه کپری در استان نداریم/ استاندار سازی 6500 کلاس درس

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: گلستان هیچ مدرسه کپری ندارد و همه مدارس سنگی استان نیز جمع‌آوری شده است.

به گزارش صیدنیوز، وحید فراهی اظهار کرد: البته مدارس مستقل کانکسی داریم که تعداد آنها به ۱۱ مدرسه می‌رسد و با برنامه‌ریزی انجام شده تا مهر ماه سال آینده (۱۴۰۲) همه آنها نیز جمع‌آوری خواهد شد.

وی تصریح کرد: مرحله پس از جمع آوری مدارس مستقل کانکسی، تلاش برای جمع کردن ۱۱۰ کلاس کانکس در قالب ۷۰ مدرسه مستقر در شرق استان به ویژه نوار مرزی و مناطق محروم است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: با تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل مصوبات سفر استانی رییس جمهور در کنار ۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان مرکزی، اصلاح سیستم گرمایش ۴۰۲ کلاس مدارس نفتی و دارای ایرادات سیستم گرمایش گلستان تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

فراهی ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح اصلاح سیستم گرمایشی کلاس‌های درس تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ کلاس استان استانداردسازی شد.

فراهی ادامه داد: امسال در حوزه خرید تجهیزات و لوازم آموزشی ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شد که به نسبت گذشته بیش از پنج برابر شده و این افزایش اعتبار نشان‌دهنده عزم جدی دولت در اجرای عدالت آموزشی است.

وی ادامه داد: امسال با توجه به خرید این لوازم آموزشی به ویژه تخته وایت‌برد، بین هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تخته گچی از کلاس‌های درس مدارس استان، جمع‌آوری خواهد شد.

فراهی گفت: این اداره‌کل با آغاز سال جدید تحصیلی در مجموع ۱۷ پروژه آموزشی را تحویل اداره کل آموزش و پرورش استان جهت استفاده دانش‌آموزان می‌دهد. 

وی بیان کرد: برای ساخت این تعداد پروژه آموزشی که شامل ۱۱۳ کلاس درسی است در مجموع هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

فراهی بیان کرد: البته تعدادی از این پروژه‌ها در هفته دولت به بهره‌برداری رسیده، یکی از آنها امروز در آق‌قلا افتتاح شد و بقیه تا مهر ماه افتتاح خواهد شد که علت همزمان نبودن افتتاحیه‌ها این است که برخی از پروژه‌ها مشارکتی با خیرین است که بعضی از آنها در خارج استان و حتی خارج کشور هستند که برای حضورشان باید هماهنگی لازم صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مساحت کل پروژه‌های ساخته شده ۲۱ هزار مترمربع است که از مجموع آنها ۱۵ پروژه مدرسه بوده، یک پروژه مرکز فناوری دانش‌آموزی در مرکز استان است که در مهر ماه افتتاح می‌شود و پروژه آخر که آن را نیز مهر افتتاح خواهیم کرد، استخر دانش‌آموزی در شهرستان گنبدکاووس است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: یکی از اقدامات خوب و اساسی در بحث مدرسه‌سازی، بهسازی فضاها، تعمیرات و محوطه‌سازی است که در بخش محوطه‌سازی در مجموع ۷۵ هزار مترمربع کار انجام شده یا در حال انجام است.

  29 شهریور 1401
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 72634
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز