مدیرکل اوقاف گلستان انتقاد کرد؛
جالی خالی مساجد در شهرک‌های جدید گلستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان از عدم تعبیه فضاهای مذهبی مانند مسجد در شهرک‌ها و شهرهای جدید استان انتقاد کرد.

به گزارش صیدنیوز، حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد اظهارکرد: استان گلستان رتبه پنجم را از نظر موقوفات و رقبات دارد و ۷۱ هزار رقبه وقفی در استان به ثبت رسیده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان از وجود ۱۲۳ امامزاده و بقعه متبرکه در استان خبرداد و افزود: سه هزار و ۷۰۰ مکان مذهبی و دو هزار و ۹۰۰ مسجد در استان داریم.

وی بیان کرد: هزار و ۴۰۰ خادم مسجد و اماکن مذهبی داریم که ۶۰ درصد آنها اهل سنت هستند.

سلیمانی فرد اضافه کرد: اعتبارات امکان مذهبی در سال گذشته ۲۴ میلیارد تومان بود که ۶۷ درصد آن محقق شد و رشد هشت برابر را شاهد بودیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان تصریح کرد: پراکنش جغرافیایی اماکن مذهبی در استان مناسب نیست به عنوان مثال در شهرک‌های جدید و مسکن مهر، مسجد و فضاهای عمومی وجود ندارد و اگر می‌خواهیم آسیب اجتماعی کمتر شود باید راه و شهرسازی در این زمینه ورود جدی تری داشته باشد.

وی عنوان کرد: گلستان رتبه ۲۵ در فعالیت قرآنی داشت که در سال گذشته به همت متولیان به رتبه چهارم رسیدیم و امیدواریم که چهره‌های جدید را در این زمینه معرفی کنیم.

سلیمانی فرد گفت: مردمی کردن وقف، توجه به بانوان و نظارت بر خیریه‌های از جمله رویکردهای جدید سازمان اوقاف است.

  6 مهر 1401
بخش : استان گلستان / جامعه
کد خبر: 72644
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز