مدیرکل هواشناسی گلستان:
پیش‌بینی کاهش بارندگی در نخستین فصل زراعی

مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: میانگین بارش در این استان طی سال زراعی گذشته (مهر ۱۴۰۰ تا ابتدای مهر ۱۴۰۱) ۳۶۹.۴ میلیمتر بوده که نسبت به دوره بلندمدت ۲۰ درصد معادل ۹۰.۷ میلیمتر کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش صیدنیوز، نوربخش داداشی اظهار کرد: همچنین در این بازه زمانی ۸۱ روز بارندگی در ایستگاه‌های سینوپتیک استان ثبت شده که نسبت به نرمال حدود ۱۵ درصد کاهش دارد، البته این در شرایطی است که میانگین تعداد روزهای با بارش بیش از پنج میلیمتر در سال زراعی در استان ۲۶ روز است.

وی در خصوص میانگین دمای استان در سال زراعی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰، گفت: در این بازه زمانی میانگین دمای استان ۱۷.۷ درجه سانتی‌گراد (سِلسیوس) ثبت شده و نسبت به میانگین بلندمدت چهار دهم درجه سانتی‌گراد افزایش دارد که بیشترین دما با ۴۵.۱ درجه سانتی‌گراد مربوط به خردادماه و در بخش اینچه‌برون گنبدکاووس و کمترین دما آن منفی چهار و سه دهم درجه سانتیگراد در بهمن ماه و در شهرستان کلاله بوده است.

  9 مهر 1401
بخش : استان گلستان / آب و هوا
کد خبر: 72658
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز