مدیرکل تعاون گلستان خبرداد؛
50درصد حوادث کار در بخش ساختمان اتفاق می افتد/ 70جان باختن 70درصد از کارگران ساختمانی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: ۵۰ درصد حوادث کار در گلستان و کشور در بخش ساختمان سازی است.

به گزارش صیدنیوز، حسینعلی خواجه مظفری اظهار کرد: از جمله دلایل این حوادث به فعالیت‌های پرمخاطره در این صنعت مانند تخریب، گودبرداری و حفاری، فعالیت در ارتفاع، موقتی بودن حضور کارگران ساختمانی در پروژه‌ها و سخت بودن فرآیند تأمین وسایل استحفاظی و کنترل مدیریتی آنها بر می گردد.

وی ادامه داد: موقتی بودن کارگاه‌های ساختمانی باعث می‌شود که سازندگان ایمن سازی کارگاه را به چشم هزینه ببیند در نتیجه حوادث افزایش یابد.

خواجه مظفری گفت: سال گذشته در گلستان ۱۸۰ مورد حادثه ناشی از کار در گلستان ثبت شد که از این تعداد ۱۸ نفر جان خود را از دست دادند.

مدیرکل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه در مجموع ۵۰ درصد حوادث ناشی از کار در حوزه ساختمان سازی بوده است، افزود: از ۱۸ جان باخته هم ۱۳ نفر یعنی حدود ۷۰ درصد در این بخش جان خود را از دست دادند

وی با اشاره به اقدامات اداره کار برای توسعه فرهنگی ایمنی در کارگاه‌ها، گفت: سال گذشته برای هزار نفر از مهندسان حوزه ساختمان، ۳۰۰ کارفرما دو هزار و ۲۰۰ کارگر دوره آموزشی برگزار شد.

  7 مهر 1401
بخش : استان گلستان / حوادث
کد خبر: 72661
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز