سرپرست اداره کل دامپزشکی گلستان:
امسال ۲۰ کشور مقصد محصولات دام، طیور و آبزبان تولیدی در گلستان است

سرپرست اداره کل دامپزشکی گلستان گفت: از ابتدای امسال گواهی بهداشتی صادرات برای محصولات در حوزه دام، طیور و آبزبان تولیدی و فرآوری شده این استان به ۲۰ کشور از قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکا صادر و از طریق تجار ارسال شد.

به گزارش صیدنیوز، علی کاووسی اظهار کرد: گواهی بهداشتی صادرات محصولات حوزه دام، طیور و آبزیان از استان گلستان برای کشورهای عراق، کامبوج، هنگ‌کنگ، قرقیزستان، ویتنام، افغانستان، امارات، سوریه، مکزیک، کانادا، تایوان، سنگاپور، قطر، ترکمنستان، ارمنستان، آذربایجان، قزاقستان، روسیه، چین، مالزی و عمان بوده است.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی محصولات صادر شده از استان گلستان شامل ۴۳ کیلوگرم خاویار، ۱۹۲ هزار کیلوگرم میگو، ۴۶۹ هزار کیلوگرم آلایش مرغ، یک میلیون و ۹۱۶ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ، ۲ میلیون و ۲۳۱ هزار کیلوگرم پودر گوشت، ۲ میلیون و ۱۱ هزار کیلوگرم خوراک آبزیان گرمابی (طیور)، بیش از ۵۶۷ هزار و ۶۵۷ کیلوگرم محصولات لبنی، ۵۳ هزار و ۷۶۰ قطعه پولت تخمگذار (جوجه در حال رشد برای تخمگذاری) و یک میلیون و ۲۱۰ هزار قطعه جوجه یکروزه گوشتی است.

استان گلستان واقع در شمال کشور از قطب‌های مهم پرورش دام، طیور و آبزیان کشور است که بیش از ۷۰ هزار بهره‌بردار در حوزه دامپروری این استان فعالیت دارند.

  7 مهر 1401
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز