نصب نخستین "ام‌آرآی" دولتی گلستان در گنبدکاووس آغاز شد

رییس بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس از آغاز عملیات نصب یک دستگاه تصویربرداری تشخیص پزشکی در این مرکز درمانی خبر داد و گفت: این دستگاه به عنوان نخستین "ام‌آرآی" مراکز درمانی با تعرفه دولتی به بیماران خدمات خواهد داد.

به گزارش صیدنیوز، رسول صلاحی اظهار کرد: پس از پایان عملیات نصب دستگاه تصویربرداری تشخیص پزشکی و آزمایش‌های اولیه آن به زودی خدمات دهی به بیماران آغاز می‌شود.

وی افزود: ارزش ریالی این دستگاه بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال است که به‌زودی با شروع بکار آن، بیماران به‌خصوص مصدومان سوانح رانندگی شرق گلستان از خدمات آن برخوردار خواهند شد.

رییس بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس ادامه داد: این بیمارستان مرکز ترومای (درمان مصدومان سوانح رانندگی) شرق گلستان است و به‌طور متوسط ماهانه بیش از ۵۰۰ مصدوم سوانح رانندگی این منطقه برای درمان به این مرکز منتقل می‌شوند.

وی گفت: با شروع بکار دستگاه تصویربرداری تشخیص پزشکی همچنین تعداد زیادی از بیماران منطقه که استطاعت مالی برای استفاده از خدمات بخش خصوصی ندارند، می‌توانند با تعرفه دولتی از خدمات ام‌آرآی این بیمارستان استفاده کنند.

نیمی از جمعیت حدود ۲ میلیون نفری گلستان در هفت شهرستان "گنبدکاووس، رامیان، آزادشهر، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه" واقع درشرق این استان سکونت دارند که از این تعداد ۴۱۱ هزار نفر آنها در گنبدکاووس که دومین شهرستان بزرگ گلستان است، زندگی می‌کنند.

  2 آبان 1401
بخش : استان گلستان / سلامت
کد خبر: 72750
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز