مدیرکل مدیریت بحران گلستان:
بارش شدید باران موجب آبگرفتگی معابر و انسداد دهنه چند پل در گلستان شد

مدیرکل مدیریت بحران گلستان گفت:‌ بارش‌های بامدادی امروز سه‌شنبه در چند شهر گلستان علاوه بر آبگرفتگی تعدادی از معابر و میادین شهری در این استان، موجب انسداد دهنه برخی از پل‌ها و اختلال موقت در تردد خودروها شد.

به گزارش صیدنیوز، نعمت‌الله حاجی‌زاده اظهار کرد: از نخستین بامداد امروز و با تجمیع چند سلول بارشی، بارندگی نسبتا مطلوبی در شهرهای گرگان، آق‌قلا، مینودشت و علی‌آبادکتول به ثبت رسیده است.

وی افزود: براساس آخرین داده‌های هواشناسی در ساعات گذشته در علی‌آبادکتول ۵۸،آق‌قلا ۴۹ و مینودشت ۴۴ میلیمتر باران بارید و متوسط بارش باران در چند ایستگاه باران‌سنجی در گرگان به عدد ۳۰ میلیمتر رسید.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان از بومیان و مسافران خواست در مدت زمان فعالیت این سامانه ناپایدار بارشی از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها و مخازن سدها و تأسیسات آبی خودداری کنند.

 بر اساس فعالیت سامانه ناپایدار بارشی در هفته گذشته، علاوه بر مسدودشدن موقتی چند راه اصلی و آبگرفتگی ده‌ها منزل روستایی، ۱۷۰ هکتار از اراضی زراعی خسارت دید و ۱۵۰ راس دام سبک تلف شد.

  3 آبان 1401
بخش : استان گلستان / آب و هوا
کد خبر: 72762
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز