دبیر اجرایی خانه کارگر گلستان:
۹ هزار کارگر سرگذری که در صف بیمه هستند/دولت به تأمین اجتماعی بدهکار است

دبیر اجرایی خانه کارگر گلستان گفت: ۹ هزار کارگر سرگذری که در صف بیمه هستند و متأسفانه از آنجایی که سهمیه بیمه کارگران یارانه‌ای بوده و دولت به تأمین اجتماعی بدهکار است، سازمان این تعداد را بیمه نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار صیدنیوز، غلامرضا طالبا در رابطه با وضعیت کارگان گلستانی اظهار کرد: حدود ۱۷۰ هزار نفر کارگرانی هستند که رابطه مزدی با کارفرما دارند و تعداد ۱۸ هزار نفر هم کارگران بیمه شده ساختمانی و یا همان کارگران سرگذر هستند.

وی افزود: تا مجلس مصوبه‌ای در مورد کارگران بیمه نشده نداشته باشد، تأمین اجتماعی کاری نمی‌کند و به طور میانگین این تعدادی که بیمه نیستند ممکن است فقط ۱۰ روز در ماه کار کنند و درآمدشان حتی به حداقل درآمد تعیین شده از سوی دولت نرسد.

طالبا گفت: دولت بسته‌های حمایتی در نظر گرفته اما با توجه به تورم این بسته‌ها کافی نیست و زیبنده کشور نیست این قشر وفادار به نظام با مشکلات عدیده معیشتی روبرو باشند.

دبیر اجرایی خانه کارگر گلستان به کمبود بازرسان کار اشاره کرد و گفت: در سطح استان بازرسان بسیار کمی داریم و این خلأ با توجه به سختی کار کارگرانی که عمدتاً کارگاه ثابتی ندارند مشکل زیادی ایجاد می‌کند و لازم است دولت و مجلس به آن ورود کنند.

به گفته طالبا ، ۴۴ درصد از جمعیت استان بیمه شده تأمین اجتماعی و از جامعه کارگری محسوب می‌شوند.

  29 آبان 1401
بخش : استان گلستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 72871
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز