مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان:
کارگران مشمول قانون کار افزایش کمک هزینه مسکن دریافت می کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: ۲۷۸ هزار کارگر مشمول قانون کار در این استان براساس مصوبه اخیر کمیسیون موضوع اصل ۱۳۸ قانون اساسی، از مزایای افزایش کمک هزینه مسکن برخوردار شده و از ابتدای فروردین ماه سال جاری هم باید این مصوبه از سوی کارفرمایان اجرا شود.

به گزارش صیدنیوز، حسین خواجه مظفری اظهار کرد: کارگران مشمول قانون کار ماهانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بابت کمک هزینه مسکن دریافت می‌کردند که با ابلاغ مصوبه جدید این رقم به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال افزایش می‌یابد.

وی تاکید کرد: اجرای افزایش کمک هزینه مسکن از سوی کارفرمایان کارگاه‌های مشمول قانون کارگری مطابق مصوبه ابلاغ شده، الزامی است.

خواجه‌مظفری همچنین از تشکیل و راه‌اندازی مجمع خیرین کارآفرین در استان گلستان خبر داد و گفت: این طرح با اهدافی از جمله توسعه و ترویج فرهنگ مشارکت مردمی، کاهش پایداری فقر و افزایش ثروت از طریق کارآفرینی و تنوع بخشیدن به منابع درآمدی آحاد مردم منطقه طبق اصل ۴۴ قانون اساسی و ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغالزایی و رفع موانع کارآفرینان عملیاتی می شود.

به گفته وی نرخ مشارکت اقتصادی و بیکاری در گلستان به ترتیب ۳۷.۳ و ۷.۶ درصد و میانگین کشوری این رقم ۴۱ و ۸.۹ درصد است که تلاش دستگاه‌ها برای توسعه اشتغال گلستان ضروری است.

  29 آبان 1401
بخش : استان گلستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 72874
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز