رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد؛
برگزاری ۵ هزار دادگاه الکترونیک در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان از دادرسی الکترونیک پنج هزار و ۶۲۲ پرونده از ابتدای امسال در محاکم استان خبرداد.

به گزارش صیدنیوز، حیدر آسیابی اظهارکرد: از ابتدای سال تاکنون دادرسی پنج هزار و ۶۲۲ پرونده به صورت الکترونیک برگزار شده است.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: در دادگاه‌های آنلاین، طرفین پرونده به صورت تصویری در جلسه‌های دادرسی شرکت می‌کنند و دفاعیات و مستندات خود را به قاضی پرونده ارائه می‌دهند.

آسیابی ادامه داد: دادرسی الکترونیک، یعنی حضور تصویری از طریق اینترنت در دادگاه، علاوه بر پرونده‌هایی که یکی از طرفین آن در زندان بوده برای همه پرونده‌ها در استان فراهم شده است.

وی افزود: افراد می‌توانند درخواست خود برای شرکت غیرحضوری در دادگاه را به قاضی پرونده ارائه کنند تا در روز رسیدگی، به صورت تصویری در جلسه دادگاه حاضر شوند و دفاعیات و دادخواست‌های خود را به قاضی پرونده ارائه خواهند دهند.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: کاستن از رفت و آمد به دادگستری‌ها و صرفه جویی در هزینه مردم به ویژه کسانی که محل زندگی و دادگاه آنها متفاوت بوده از مزایای برگزاری دادرسی الکترونیک است.

 

  1 آذر 1401
بخش : استان گلستان / قضاییه
کد خبر: 72884
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز