رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان خبرداد؛
12درصد رشد پرونده های زمین خواری/احتکار کالاهای اساسی 72درصد رشد داشته است

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان گفت: در هشت ماهه امسال ۵۳ فقره پرونده در زمینه زمین خواری در گلستان تشکیل شده که در این خصوص ۱۲ درصد رشد داشتیم.

به گزارش صیدنیوز، سرهنگ عباسعلی پهلوانی نسب پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: در هشت ماهه ابتدای امسال جرایم اقتصادی کشف شده در استان ۶۲ درصد افزایش یافته که شامل پرونده‌های احتکار، فرار مالیاتی، تسهیلات غیرمجاز بانکی و غیره است.

طبق گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان دستگیری مجرمان و متهمان اقتصادی هم در استان ۵۳ درصد افزایش یافته است.

پهلوانی نسب با بیان اینکه در هشت ماه امسال ۱۹۷ فقره پرونده مبارزه با جرایم اقتصادی تشکیل و ۲۱۴ نفر هم در این راستا دستگیر شدند، گفت: ۱۱ میلیارد و ۹۶۹ میلیون ریال کل ارزش ریالی پرونده‌های کشف شده بوده که ۷۵۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی عنوان کرد: در هشت ماهه امسال ۵۳ فقره پرونده در زمینه زمین خواری تشکیل شده که در این خصوص ۱۲ درصد رشد داشتیم.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان ادامه داد: از نظر مساحت و متراژ هم یک میلیون مترمربع میزان کل اراضی کشف شده بوده که در این زمینه هم ۱۲ درصد افزایش را شاهد هستیم.

پهلوانی نسب در خصوص ارزش ریالی پرونده‌های زمین خواری، گفت: هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ارزش کل پرونده‌ها بوده که هزار و ۸۰۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: در احتکار کالاهای اساسی هم ۱۱۴ فقره پرونده تشکیل شده که ۷۲ درصد رشد داشته و ۱۱۷ نفر در این راستا دستگیر شدند که در تعداد دستگیری متهمان هم رشد ۷۷ درصدی را شاهد هستیم.

طبق گفته پهلوانی نسب ارزش ریالی پرونده‌های احتکاری دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان متذکر شد: دو فقره پرونده در زمینه فرار مالیاتی به مبلغ ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال داشتیم و ۱۰۰ درصد رشد را شاهد هستیم.

  7 آذر 1401
بخش : استان گلستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 72900
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز