مدیرکل فرودگاه‌های گلستان خبرداد؛
غفلت بخش گردشگری برای استفاده از ایرلاین های خصوصی /امکان سرمایه گذاری در هواپیماهای کوچک جثه

مدیر کل فرودگاه‌های گلستان گفت: در حالی که استان های پیرامونی ما ظرفیت ها و پتانسیل های کمتری نسبت به استان گلستان دارند شاهد فعالیت ایرلاین های خصوصی هستیم ولی در گلستان از این فرصت غفلت شده است.

به گزارش خبرنگار صیدنیوز، علی متانت شامگاه شنبه در نشست هم‌اندیشی توسعه صنعت گردشگری گلستان با حضور فعالان اقتصادی اظهارکرد: هر هواپیما بزرگ با متوسط صندلی ۱۴۰ صندلی و متوسط هشت پرواز توان خدمت رسانی به هزار مسافر در خطوط پروازی داخلی را دارد که با بلیط حدود یک میلیون تومانی می تواند شرایط خوبی برای سرمایه گذار ایجاد کند.

وی افزود: در صورتی که سرمایه گذاران تمایل داشته باشند، امکان سرمایه گذاری در هواپیماهای کوچک چثه با بازگشت سرمایه چهار ساله هم فراهم است.

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان افزود: باتوجه به برگشت سود در بخش هوانوردی و ظرفیت توریسم در استان، این سرمایه‌گذاری مقرون به‌صرفه است.

متانت بیان کرد: فرودگاه گرگان دارای بهترین زیرساخت و موقعیت جغرافیایی در کشور است و شرکت‌های هواپیمایی از این فرصت برای برقراری خطوط پروازی به داخل و خارج کشور استفاده کنند.

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان افزود: در صورت رغبت سرمایه گذاران با خرید هر فروند هواپیمای بزرگ پیکر، با آورده اولیه پنج میلیون دلاری می تواند به دامنه سود مطلوبی دست یافت، به نحوی که در دوره بازگشت دو ساله این سرمایه گذاری قابل برگشت است.

به گفته متانت، راه اندازی ایرلاین بومی بهره‌گیری از جاذبه های گلستان را افزایش می دهد.

  13 آذر 1401
بخش : استان گلستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 72943
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز