رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط‌زیست گلستان:
روزانه حداقل یک حیوان مصدوم به محیط زیست در گلستان تحویل می شود

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط‌ زیست گلستان گفت: سال‌های قبل هفته‌ای ۲ تا سه مورد حیوان مصدوم از پرنده تا پستاندار به ادارات محیط زیست استان تحویل می‌شد اما امروز این عدد به میانگین روزانه حداقل یک پرنده یا پستاندار رسیده است.

به گزارش خبرنگار صیدنیوز، محمود شکیبا  اظهار کرد: حساسیت مردم استان نسبت به حفاظت از حیات وحش در مقایسه با سال‌های قبل افزایش قابل توجه داشته است.

وی افزود: خیلی از مردم دوستدار طبیعت گلستان علاوه بر تحویل حیوانات مصدوم و یا بیمار به ادارات محیط زیست، با هزینه شخصی حیوانات مصدوم را برای درمان به کلینیک‌های دامپزشکی می‌برند و بعد از بهبود در طبیعت رها می‌کنند.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان افزود: امسال حداقل ۱۰ قطعه پرنده شکاری از نوع "دلیجه، جغد، سارگپه، عقاب و دال" با هماهنگی محیط زیست توسط مردم استان تیمار و در طبیعت رها شد.

شکیبا با قدردانی از اهمیت دادن مردم به حفاظت از محیط زیست و گونه‌های مختلف جانواری و گیاهی، گفت: بیشترین تلفات جانوری استان مربوط به سوانح رانندگی است که بیش از ۹۰ درصد این سوانح در محدوده پارک ملی گلستان در حین عبور از جاده میان‌گذر با برخورد حیوانات با خودروهای در حال تردد اتفاق می‌افتد.

شکیبا با اشاره به سرمای هوا و احتمال تردد حیوانات به روستاهای حاشیه جنگل‌ها برای یافتن غذا از مردم خواست با آنها کاری نداشته باشند و حیوانات مریض را هم به محیط زیست تحویل دهند.

  13 آذر 1401
بخش : استان گلستان / محیط زیست
کد خبر: 72946
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز