ظریف راهی مشهد شد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور تشرف به حرم رضوی به مشهد مقدس سفر کرده بود با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد.
استاندار خراسان رضوی در این دیدار اظهار داشت: اهتمام دولت تدبیر و امید بر توسعه روابط در سطوح مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با کشورهای دنیا، قابل ستایش است و ما به دلیل همجواری با مرز و دسترسی آسان به آسیای میانه از این فرصت به نحو مطلوبی استفاده کردیم.

رشیدیان از وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) به عنوان عظیم‌ترین ظرفیت فرهنگی کشور یاد کرد و گفت: مشهد مقدس کانون توجه مشتاقان اهل بیت عصمت و طهارت است و این فرصت مهم باعث شده که ما سالانه پذیرای حدود ۲۸ میلیون زائر از اقصی نقاط ایران و جهان باشیم که دو میلیون نفر آن‌ها را زائران خارجی تشکیل می دهند.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در ایام پایانی ماه صفر، میزبان بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زائر بودیم که ۲۶۸ هزار نفر آنان را زائران پیاده تشکیل می دادند.

رشیدیان اظهار داشت: این میزبانی، در شرایطی که منطقه با چالش های امنیتی فراوانی مواجه است؛ به مدد حضور مقتدرانه ی نیروهای امنیتی، در بهترین شکل ممکن برگزار شد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت کشورهای همجوار با خراسان رضوی ارائه کرد.

  10 دی 1394
بخش : خراسان رضوی / سیاسی
کد خبر: 51341
مرجع: مهر
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز