پنج هزار بطری محلول ضد عفونی بطور رایگان در مشهد توزیع شد

پنج هزار بطری محلول ضد عفونی بطور رایگان در مشهد توزیع شد

تاکنون پنج هزار بطری محلول ضد عفونی کننده دست برای پیشگیری از کرونا بطور رایگان در مناطق محروم و حاشیه شهر مشهد توزیع شده است.

رییس شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیران سلامت خراسان رضوی روز چهارشنبه گفت: ارائه محلول‌های ضد عفونی کننده رایگان در مناطق محروم مشهد که همچنان ادامه دارد، در قالب پویش اجتماعی با عنوان "نه به کرونا" صورت گرفته است. 
آرزو حیدریان افزود: این پویش با هدف جلب مشارکت مردم در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از دوم اسفند ماه به همت شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیران سلامت خراسان رضوی راه‌اندازی شده است.
وی ادامه داد: گروه هدف این پویش تمامی اقشار مردم هستند و در این چارچوب می‌توانند با کمک‌های خود برای پیشگیری از این بیماری در تهیه مواد شوینده و ضد عفونی کننده اقدام کنند.

وی گفت: محلول‌های ضدعفونی کننده دست در بطری‌هایی با قابلیت اسپری با کمک خیران و توسط دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تهیه و بسته‌بندی می‌شود که همچنان تهیه و توزیع آن به طور رایگان در حال انجام است.

حیدریان افزود: تاکنون موسسات و مراکز مختلف مانند خیریه انصارالهادی، مجمع خیرین سلامت تربت‌جام، بانک رسالت، همراه اول، برخی دفاتر تسهیلگری حاشیه شهر مشهد، انجمن  صنفی آرایشگاه‌های بانوان مشهد به این پویش پیوسته‌اند. 
وی با بیان اینکه بهداشت فردی و شستن مرتب دست‌ها در پیشگیری از بیماری‌های ویروسی نظیر کرونا از اهمیت بسزایی برخوردار است، ادامه داد: از مردم انتظارم داریم در زمان شیوع بیماری‌های واگیردار از دست دادن و روبوسی با یکدیگر پرهیز کنند.
شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیران سلامت خراسان رضوی که بیش از هزار عضو دارد از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده است.

  8 اسفند 1398
بخش : خراسان رضوی / سلامت
کد خبر: 66497
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز