دستگیری ۴۸ نفر برای برداشت غیرمجاز از یک معدن

برداشت غیرمجاز از یک معدن,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی از کشف ۱۴۰ تن سنگ معدن از ابتدای سال جاری تاکنون در معدن آلبلاغ اسفراین خبر داد.

به گزارش ساجدخبر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "علیرضا مظاهری" با اشاره به اینکه در رابطه با این کشفیات ۴۸ متخلف دستگیر و ۲۶ دستگاه خودرو نیز توقیف شده اند، اضافه کرد: خوشبختانه کشور ما از جمله کشورهایی است که دارای معادن و ذخایر معدنی زیادی است و خراسان شمالی نیز همانند سایر استان‌ها دارای معادن زیادی است که از این معادن، تعدادی به ثبت رسیده و تعدادی نیز به لحاظ معذورات قانونی و زیست محیطی ثبت نشده و به بهره برداری نرسیده است.

 

وی با اشاره به اینکه معدن "آلبلاغ" از جمله معادنی است که متأسفانه تاکنون به ثبت نرسیده است، خاطر نشان کرد: در این راستا تعدادی از اهالی منطقه و همچنین مردم دیگر مناطق به صورت غیر قانونی اقدام به برداشت سنگ معدن از این مکان می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه چندی پیش نیز متأسفانه یکی از اهالی به علت برداشت غیراصولی از این معدن جان خود را از دست داد، یادآور شد: نیروی انتظامی بر حسب وظیفه ذاتی که دارد همواره برخورد با این اقدام غیر قانونی را با جدیت در دستور کار خود قرار داده است.

 

مظاهری با اشاره به اینکه در این رابطه نیز از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴۰ تن سنگ معدن کشف و تعداد ۴۸ نفر متخلف دستگیر و به مقامات قضائی معرفی شده اند، افزود: توقیف تعداد ۲۶ دستگاه خودرو و ۱۲۶ رأس چهارپا نیز از دیگر اقدامات پلیس استان در راستای برخورد با این اقدام غیر قانونی بوده است.

 

فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی با تاکید بر اینکه در راستای ساماندهی این معدن باید مسئولان به خصوص سازمان صنعت، معدن و تجارت سریعاً اقدام لازم را انجام دهند، تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین آسیب در این خصوص به محیط زیست وارد می‌شود بنابراین می‌طلبد سازمان حفاظت از محیط زیست نیز با انجام اقدامات لازم از بروز مشکلات پیش رو پیش گیری کنند.

 

مظاهری در پایان خطاب به افرادی که اقدام به مقصر جلوه دادن ناجا و دستگاه قضائی در خصوص عدم برخورد قانونی لازم با متخلفان برداشت غیر قانونی از این معدن، خاطرنشان کرد: هر سازمانی باید وظیفه خود را در تمام صحنه‌ها به خوبی انجام دهد و نیروی انتظامی نیز همانطور که تا کنون وظیفه خود را به خوبی انجام داده از این پس نیز مواردی که باعث شود تا امنیت اجتماعی و اقتصادی جامعه مختل شود با برخورد قاطع پلیس همراه خواهد بود.

  23 اردیبهشت 1398
بخش : خراسان شمالی / قضاییه
کد خبر: 63380
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز