طرح جامع کاهش طلاق در مازندران بومی‌سازی شد

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران از کاهش آسیب‌های اجتماعی در مازندران خبر داد و گفت: طرح جامع کاهش طلاق در مازندران بومی‌سازی شد.

علیرضا یونسی رستمی بعد از ظهر امروز به‌مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران از کنترل آسیب‌های اجتماعی در مازندران خبر داد.

وی با اشاره به اینکه طبق دغدغه‌ها و فرمایشات مقام معظم رهبری رفع آسیب‌های اجتماعی در دستور کار مسؤولان دولتی قرار دارد، اظهار کرد: از ابتدای فعالیت دولت در مازندران 30 منطقه آلوده به آسیب‌های اجتماعی بهسازی و پاکسازی شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران افزود: محله عباس‌آباد نکا به‌عنوان پایلوت بهسازی محلات آلوده در کشور معرفی شده است.

این مسؤول با بیان اینکه در تمامی این مناطق آلوده آمار تخلفات به کمتر از 10 درصد رسیده است، اضافه کرد: برای این مناطق پاکسازی شده از آسیب‌های اجتماعی ظرفیت‌سنجی صورت گرفته است.

یونسی از شناسایی افراد متواری دارای جرم، زنان آسیب‌پذیر و افراد بی‌سرپرست در مازندران خبر داد و گفت: برای اجرای طرح پاکسازی از مناطق آلوده از آسیب‌های اجتماعی مازندران به ویژه در عباس‌آباد نکا برای هر واحد مسکونی به عنوان نمونه پنج نیرو به‌کارگیری شد و 300 خانه در این طرح بازرسی شد.

وی مازندران را از نادر استان‌های کشور در کاهش بسیاری از شاخص‌های جرم دانست و ادامه داد: آمار کاهش جرم در مازندران در آمار شورای امنیت کشور هم آمده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اعلام اینکه انواع سرقت‌های مهم در مازندران 2 درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: مازندران در سرقت خرد 17 درصد، تجاوز به عنف 13 درصد، درگیری و تجاوز به عنف 44 درصد، شرارت 40 درصد، قتل 32 درصد، تجمع و راهپیمایی غیرمجاز 36 درصد کاهش داشته است.

این مسؤول با اشاره به اینکه با افزایش 15 درصدی خودکشی در مازندران مواجه هستیم و این آسیب اجتماعی در استان در حال ریشه‌یابی است، افزود: با افزایش 51 درصدی کشفیات مواد مخدر در مازندران رو به رو هستیم.

یونسی از کشف  و رشد 55 درصدی قاچاق سلاح غیرمجاز در مازندران خبر داد و گفت: از جمله اقدامات دولت در مازندران کاهش آسیب طلاق است که جامعه نسبت به این پدیده نفرین شده در مرحله آسیب است.

وی با اعلام اینکه برای نخستین‌بار در کشور طرح جامع کاهش طلاق در مازندران بومی‌سازی شد، افزود: سال گذشته جلوی رشد طلاق در مازندران گرفته شد و امسال به‌سمت کاهش این معضل اجتماعی در استان هستیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در بخش پایانی سخنانش، خاطرنشان کرد: دلایل طلاق در مازندران شهر به شهر بررسی شده است و در این حوزه بنا بر مشارکت مردم و مسجد محوری گذاشته شده است.

  31 مرداد 1395
بخش : مازندران / قضاییه
کد خبر: 54434
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز