استاندار مازندران خبر داد:
صادرات 485 هزار تن انواع کالا از مازندران در 5 ماهه نخست سال جاری
صادرات 485 هزار تن انواع کالا از مازندران در 5 ماهه نخست سال جاری

این تعداد کالا به میزان 165 میلیون دلار از مازندران به بازارهای هدف صادر شده است.

به گزارش صیدنیوز ، ربیع فلاح جلودار، در جلسه کارگروه توسعه صادرات با اشاره به این که در 5 ماهه نخست امسال 485 هزار تن انواع کالا به میزان 165 میلیون دلار از مازندران به بازارهای هدف صادر شده است، بیان داشت: گر چه در برخی محصولات شاهد افزایش صادرات بوده ایم، لیکن باید به منظور تحقق اهداف بلند صادراتی استان همه بیش از پیش تلاش نماییم.
استاندار با اشاره به پتانسیل 500 هزار تنی صادرات محصول مرکبات و کیوی مازندران در سال جاری، بر هدف گذاری حداکثری صادرات این محصول تاکید کرد و یاد آور شد: فرصت باقی مانده تا زمان صادرات مرکبات امسال اندک و مسئولیت دستگاه های مسئول بسیار سنگین است و لذا هیچ اقدام و عملی در این راستا نباید فروگذار شود.
مقام عالی دولت در مازندران، با اعلام این که در روز آتی با وزیر ارتباطات و رییس کمیسیون مشترک ایران و روسیه به منظور پیگیری و رفع موانع پیش روی صادرات ملاقات خواهم نمود، خاطر نشان کرد: برنامه صادراتی استان با همکاری صنعت و معدن، اتاق بازرگانی و جهاد کشاورزی با محوریت اتاق تدوین و در این ارتباط تیمی تشکیل و طرح اولیه را ظرف یک هفته نهایی نماید.
استاندار، تاکید کرد: یک پروژه 50 هزار تنی صادرات کالا در گام نخست و یک پروژه 100 هزار تنی در گام بعدی در این راستا با همه مسایل مرتبط با آن ارایه شود و پیگیری ها و هماهنگی های لازم نیز پیش بینی و با جدیت دنبال گردد.

- روابط عمومی استانداری مازندران

  29 شهریور 1395
بخش : مازندران / اقتصادی
کد خبر: 54814
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز