حمله به امامزاده های مازندران

رئیس اداره اوقاف سوادکوه گفت: در حمله اغتشاشگران به ۶ امامزاده سوادکوه شمالی و قائمشهر، سه امامزاده به‌طور کامل در آتش سوخت.

حجت‌الاسلام سوادکوهی درباره بی‌حرمتی و به آتش کشیدن امامزادگان شهرهای سوادکوه و قائمشهر توسط اغتشاشگران اظهار کرد: ساعت ۱ بامداد سه‌شنبه ۱۲ دی ماه اطلاعاتی از حمله اعتشاشگران به دستمان رسید.
وی افزود: آنها ابتدا از سمت قائمشهر آمدند و در حدفاصل سوادکوه شمالی و قائمشهر، امامزاده عبدالله (ع) در روستای کشکا را به آتش کشیدند به‌طوریکه این امامزاده به‌طور کامل در آتش سوخت.
رئیس اداره اوقاف سوادکوه گفت: آشوبگران پس از بی‌حرمتی به امامزاده عبدالله  (ع)، وارد محوطه روستای ایوک شدند و چهار بقعه را آتش زدند که در اینجا بقعه‌ سیدگل عمو و سید سکینه معروف به دو سید به‌طور کامل در آتش سوخت.
سوادکوهی با بیان اینکه در این بی‌حرمتی‌ها، قرآنهایی که داخل امامزادگان بود کاملا در آتش سوخت، تصریح کرد: پس از این بی‌حرمتی‌ها، اغتشاشگران قصد اهانت به امامزاده سید محمد در روستای کتی‌لته را داشتند و پس از اینکه نتوانستند وارد مسجد شوند، با شکستن شیشه مسجد مواد محترقه و آتش‌زا را داخل مسجد انداختند که با هوشیاری مردم و نیروهای امنیتی آتش مهار و در همین مکان سه نفر از این آشوبگران دستگیر شدند.
وی درباره تعداد این اغتشاشگران گفت: تعداد آنها بهه‌طور دقیق مشخص نشده اما آنها یک ماشین مجهز به مواد آتش‌زا و دو موتورسیکلت بودند.
رئیس اداره اوقاف سوادکوه با محکوم کردن اینگونه اقدامات تأکید کرد: افراد دستگیر شده تحویل اداره اطلاعات استان شده‌اند تا هویت دقیقشان و هدف اصلی‌شان معلوم شود.

  13 دی 1396
بخش : مازندران / سیاسی / داخلی
کد خبر: 60024
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز