مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران:
۲۹ روز بحرانی در مازندران پیش‌بینی می‌شود/ حذف قبوض کاغذی

رضا غفاری,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: با افزایش دما پیش‌بینی می‌شود ۲۹ روز بحرانی در استان پیش رو داشته باشیم.

به گزارش ساجدخبر مازندران ؛ رضا غفاری صبح امروز در نشست با خبرنگاران با محوریت "تابستان خبری" با بیان اینکه یک میلیون و ۳۸۴هزار و ۷۲۶ نفر از مشترکین از خدمات توزیع برق استان بهره مند هستند،اظهار داشت: از این میزان ۷۶.۵ درصد مشترک خانگی،۴.۹ درصد عمومی، ۵.۱ درصد کشاورزی ،۷ دهم درصد خانگی و ۸.۸ درصد مشترک روشنایی و سایر است.

 

وی با بیان اینکه اقلیم مازندران در امور مختلف توزیع برق متفاوت است، افزود: همچنین خدمات ارائه شده به مردم نیز در شهرستان های مختلف متفاوت است.

 

مدیر عامل توزیع برق مازندران با بیان اینکه خدمات در سوادکوه و جویبار با یکدیگر به‌لحاظ دما و اقلیم متفاوت است، گفت: به دلیل نداشتن شبکه های زیر زمینی برق نوع رفتار طبیعت نیز متفاوت است.

 

وی به سیل روزهای پایانی سال گذشته و آسیب‌های ناشی از آن به تاسیسات برقی اشاره کرد و افزود: فقط در منطقه خطیرکوه سوادکوه با مشکل مواجه شدیم و این مشکل با  همراهی مردم و بسیج نبود در کوتاه‌ترین مدت و ظرف هفت روز منطقه خطیرکوه را برق دار کردیم.

 

غفاری با اعلام اینکه صنعت برق بیش از ۳۰ سال در روستاها خدمات رسانی می‌کند ،تصریح کرد: تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار کد دار صد درصد از انرژی برق برخوردار هستند.

 

وی به مصرف انرژی در فصل تابستان اشاره کرد و ادامه داد: در فصل تابستان بار ۳.۵ برابری به برق استان تحمیل می‌شود با این توضیح که بار پیک پایه ۸۰۰ مگاوات است که در فصل تابستان به دو هزار و ۲۲۸ مگاوات می‌رسد.

 

غفاری با اشاره به اینکه خردادماه امسال با گرمای زودرس مواجه شدیم گفت: در ۲۱ روز از خردادماه بالای ۲۰ هزار مگاوات ساعت انرژی تحویل دادیم درحالی که در خرداد سال قبل فقط ۶ روز بالای ۲۰ هزار مگاوات ساعت انرژی تحویل داده بودیم.

 

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود ۲۹ روز بحرانی را در پیش داشته باشیم ،خاطرنشان کرد: در این مدت، دمای هوا به بیش از ۳۶ درجه خواهد رسید و به ازای هر مگاوات رشد درجه، ۱۷۰مگاوات رشد بار پیک مصرف خواهیم داشت.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به رشد بار مصرف برق از ۱۲خردادماه سال جاری به بعد ، تصریح کرد: به دلیل تعطیلات عید فطر شاهد رشد بار ۲۵۰ مگاواتی بودیم ضمن اینکه  از ۱۷ خردادماه نیز با شروع گرما و رشد بار مواجه بودیم.

 

وی با بیان اینکه حذف قبوض کاغذی در دستور کار توزیع برق استان قرار دارد ،کمک به محیط زیست و بهسازی شبکه ها را از اهداف این طرح عنوان کرد.

 

غفاری با تاکید بر صرفه جویی در مصرف برق گفت: خانوارهایی که ۴۰۰ کیلو مگاوات انرژی مصرف کنند مورد تشویق قرار می گیرند و برای کسانی که از این میزان، مصرف بیشتری داشته باشند ۱۶ درصد جریمه خواهند شد.

 

وی تنظیم کولر روی درجه ۲۴ تا ۲۶، خاموش کردن لامپ در روز، استفاده سایبان برای کولر و.... از توصیه هایی برشمرد که در کاهش مصرف برق اثرگذار است.

  3 تیر 1398
بخش : مازندران / اقتصاد ایران
کد خبر: 64089
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز