فاجعه زیست محیطی در سوادکوه/ ۲۴ هزار ماهی تلف شدند

تلف شدن ماهی ها در سوادکوه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
۲۴ هزار ماهی در سوادکوه تلف شدند.

صبح امروز در فضای مجازی ویدیویی مبنی بر تلف شدن ۲۴ هزار قطعه ماهی در سوادکوه بر اثر آلودگی ناشی از پساب یک شرکت دست به دست شد.

 

محمدعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در گفتگو با خبرنگار ضمن تائید این موضوع، گفت: این کارخانه در زمینه تولید پیچ فعالیت در شهرک صنعتی بشل فعالیت می کند و با وجود داشتن تصفیه خانه، به علت نداشتن راهبردی مناسب، باعث آلوده شدن رودخانه و آب آن شد و مرگ ۲۴ هزار ماهی را بهمراه داشت.

 

او با بیان این که بعد از اطلاع مردم، همکاران محیطزیست بلافاصله در منطقه حاضر شدند، اظهار کرد: بعد از بررسی ماموران محیط زیست و بررسی موضوع، آلودگی آب و تلف شدن این تعداد ماهی تائید شد.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران اظهار‌کرد: در ۲ سال پیش نیز، این کارخانه مرتکب چنین تخلفی شده بود و طرح دعوای آن، در محاکم قضایی موجود است، این بار نیز شکایت انجام شده و منتظر حکم قضایی خواهیم بود.

 

ابراهیمی تصریح کرد: از آنجایی که آب سیال است و تمامی پساب در یک لحظه در رودخانه خالی شد، آلودگی آب را در پی داشت.

 

تلف شدن ماهی ها در سوادکوه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست

او خاطرنشان کرد: باتوجه به دبی پائین رودخانه، به وسیله موتور پمپ، پساب مانده در رودخانه جمع آوری شد و تلاش کردیم تا با هدایت این پساب به داخل کارخانه، تا حد ممکن از صدمه بیشتر به ماهیان جلوگیری کنیم.

 

  17 مرداد 1399
بخش : مازندران / محیط زیست
کد خبر: 68063
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز