سه جوان خود را در دریای خزر غرق کردند!/ پلیس: مرگ ۳ جوان در محمودآباد به سبک بازی نهنگ آبی نبوده بلکه خفه شدند!

بازی اینترنتی نهنگ آبی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
سه جوان مسافر که برای اجرای مرحله فینال بازی نهنگ آبی به آب های ساحلی محمودآباد آمده و خود را تسلیم امواج پرخروش دریا کرده بودند جان خود را از دست دادند.

نقی کریمیان رییس نجات غریق و غواصی مازندران در گفت و گو با خبرنگاران، اعلام کرد:۴ جوان اهل تبریز، اردبیل، ایذه و اصفهان که با هدف اجرای مرحله فینال بازی اینترنتی نهنگ آبی به شهرستان محمودآباد سفر کرده بودند عصر دیروز یک شنبه ١۶ شهریور خود را تسلیم امواج دریا کردند.

 

او با بیان اینکه ناجیان غریق مستقر در سواحل مازندران سه مرحله به این چهار جوان در مورد پشروی نکردن به قسمت عمیق دریا هشدار دادند، افزود:از آنجا که این چهار نفر در جای عمیق شنا نمی کردند تصور بر این بود که آن ها برای بازی دور هم جمع شده اند.

 

کریمیان افزود:این چهار نفر پس از وارد شدن به آب و بی توجه به اخطار های ناجیان غریق به صورت برنامه ریزی شده دور یکدیگر حلقه زده و بی صدا به زیر آب فرو رفتند.

 

رییس نجات غریق و غواصی مازندران افزود :یکی از قایقرانان که در نزدیکی محل سانحه حضور داشت با مشاهده حرکت دست یکی از این جوانان، برای کمک اقدام کرد، اما با مقاومت غریق روبرو شد.

 

او افزود:این قایق ران با تلاش زیاد سرانجام موفق به بیرون کشیدن این غریق از آب شد.

 

کریمیان گفت:فرد نجات یافته بعد از احیا توسط منجیان غریق، با گریه و پشیمانی خاطرنشان کرد هیچ یک از همراهانش را نمی شناخته و تنها از روش بازی نهنگ آبی با آنان آشنا شده بود.

 

رئیس نجات غریق و غواصی مازندران ادامه داد :این شخص علت حضور این چهار نفر در مازندران و خود‌کشی در دریا را اجرای آخرین مرحله از بازی اعلام کرد.

 

او افزود:متأسفانه سه جوان در این حادثه جان خود را از دست دادند و بازجویی از فردی که از بازیِ خودکشی، جان سالم به در برد با حضور ماموران پلیس شروع شد.

 

نقی کریمیان با ابراز تاسف از این واقعه و هم دردی با خانواده های متوفیان با استناد به گزارش پزشکی قانونی، گفت:متأسفانه امسال چند مورد خود‌کشی در دریای خزر به دلیل مصرف مواد، عدم تعادل روحی و دعوا های خانوادگی روی داد که کار را برای منجیان غریق بسیار دشوار کرده است.

 

تکذیب شایعه مرگ ۳ جوان در محمودآباد به سبک بازی نهنگ آبی
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران از غرق ۴ جوان و مرگ ۳ نفر از آنان حین شنا در آب‌های ساحلی دریای محمودآباد خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید جعفر ساداتی با اعلام این خبر، اظهار داشت: حوالی ساعت ۱۵ روز یک شنبه ۱۶ شهریورماه سال جاری در پی کسب خبری از مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع غرق‌شدگی در خیابان معلم - ساحل ۱۴ در شهرستان محمودآباد، موضوع در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد: مأموران با حضور در محل حادثه دریافتند، ۴ جوان اهل و ساکن شهرستان‌های اصفهان، ایذه خوزستان و اردبیل حین شنا در منطقه ممنوعه شنا غرق شدند که با حضور به موقع ناجیان غریق، دو نفر از آنان از آب بیرون کشیده شده و دو نفر دیگر به علت خفگی در دریا غرق شدند.

 

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با انتقال دو مصدوم این حادثه به مرکز درمانی یکی از آنان نیز به علت شدت مصدومیت در بیمارستان جان باخت.

 

سرهنگ ساداتی با اشاره به انتشار خبر مبنی بر قصد خودکشی این افراد به سبک بازی نهنگ آبی در دریا این خبر را تکذیب کرد و افزود: برابر بررسی‌های به عمل آمده و تحقیقات از یکی از نجات یافتگان این حادثه، این چهار جوان که در یک بازی اینترنتی به نام قهرمانان موبایلی به صورت مجازی با یکدیگر آشنا شده‌اند، برای تفریح به شهرستان محمودآباد سفر کردند که حین شنا دچار سانحه شدند.

 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران با هشدار به خانواده‌ها از آنان خواست، همواره مراقب فرزندان خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باشند.

  17 شهریور 1399
بخش : مازندران / حوادث
کد خبر: 68414
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز