رییس شورای ایرانیان مقیم خارج از کشور استان قزوین :
سفررییس جمهور و دولت به قزوین فرصتی کم نظیر برای استان است
سفررییس جمهور و دولت به قزوین فرصتی کم نظیر برای استان است

بهنام ملکی گفت:همایش های اقتصادی و سرمایه گذاری پیش بینی شده در طول سفر با حضور مقامات ارشد اقتصادی کشور با سرمایه گذاران خارجی و هم استانی های خارج از کشور، می تواند مجموعه ای از فرصت های ارزشمند را پیش روی قطب زرخیز و دانش بنیان قزوین قرار دهد.

به گزارش صیدنیوز ، بهنام ملکی مشاور استاندار و رییس شورای ایرانیان مقیم خارج از کشور استان  در آستانه سفر دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران  به قزوین اظهار کرد: حضور عالی ترین مقام اجرایی کشور می تواند جهش بلند و پیشرفت مضاعفی را در اختیار استان قرار دهد مدیر کل سرمایه گذاری استانداری ضمن اشاره به رشد پرشتاب و 481میلیون دلاری سرمایه گذاری خارجی در استان با تبیبین نقش بسیار مثبت نشست جمعی از سرمایه گذاران خارجی فعال دراستان ،قزوینی های مقیم خارج و سرمایه گذاران  ایرانی خارج از کشور متقاضی  سرمایه گذاری در استان  گفت همایش های اقتصادی و سرمایه گذاری پیش بینی شده در طول سفر با حضور مقامات ارشد اقتصادی کشوری با سرمایه گذاران خارجی و هم استانی های خارج از کشور، می تواند مجموعه ای از فرصت های ارزشمند، ظرفیت های سرمایه گذاری استان را  از حالت بالقوه به فعل تبدیل نموده و پیش روی قطب زر خیز و دانش بنیان قزوین قرار می دهد.
ملکی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و قدرت جذب استان گفت:ما تاریخی به توانمندی دوران صفویه، عصر شکوفایی اقتصاد ایران در عرصه جهانی  به پایتختی قزوین در پیش رو داریم .
وی افزود:تجربه و الگوی فاخر و کهنی همچون جاده ابریشم به عنوان یکی از نمونه های موفق ارتباطات تجاری اقتصادی فرهنگی در بازآفرینی روابط اقتصادی استان و جهان خارج میتوانددر برنامه برد برد ما ودیگران نقش افرین باشد چنین پیشینه ای با گرد هم اوردن کارافرینان وفعالان صف اول دو طرف می تواند کشورها و مناطقی با قابلیت های اقتصادی متنوع و مکمل  را گرد هم آورده و زمینه ای باشد برای تخصصی کردن فعالیت اقتصادهای مرتبط با یکدیگر، قطعا با گسترش برابر تعاملات خارجی ،ظرفیت های اقتصاد مقاومتی استان بیش از پیش گسترش می یابد.
مشاور استاندار و مدیر کل سرمایه گذاری قزوین افزود: به عبارتی با برگزاری چهره به چهره چنین نشست هایی در این سیستم برقراری تعاملات سرمایه گذاری صادرات و تجارت، هر طرف می تواند ازظرفیت وتوان تکنولوژیکی تجاری  و تولیدات جوامع دیگر استفاده نموده و با رعایت تعاملات  در توسعه پایدار تاثیر گذار باشند.
ملکی این گونه تبادلات را معامله ای برد برد دانست و افزود: استان قزوین از گذشته تا کنون به دلیل موقعیت مکانی مناسب از نقاط عطف تاثیر گذار از مسیر غرب به شرق بوده است و همین مسئله سبب شده است تا قزوین بتواند مرکز ثقل ارتباط پذیری کشور های مختلف نظیر عراق، جمهوری های شمالی، روسیه و..  باشد.
وی بیان کرد: با این توانمندی های برتر،استان قزوین حضور گسترده در فعالیت های صنعتی و بازرگانی جهانی حائز امتیازات ارزشمندی است که نقش کلیدی در مبادلات توسعه ملی ، منطقه ای و جهانی به استان بخشیده است وحضور مقامات عالی کشور در کنار سرمایه گذاران و کارافرینان بزرگ خارجی مقیم استان یا قزوینی های مقیم خارج می تواند افق های بلندتری را برای زیست بهتر مردم بدنبال داشته باشد .
مشاور استاندار قزوین با اشاره به قرار گیری استان قزوین در گره گاه ارتباطی کشور گفت: استان قزوین می تواند به مرکز ثقل فعالیت های تجاری سرمایه گذاری وارتباطی بین ایران –پایتخت و کشورهای دیگر تبدیل شود.
ملکی خاطر نشان کرد: گسترش ارتباطات جهانی و کریدور های اقتصادی و اجتماعی امروز مورد توجه جمهوری اسلامی  ایران است و مناطقی نظیر کاسپین که دارای چنین قابلیتی هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهند بود.
بهنام ملکی اذعان کرد: با این توصیف استان قزوین دربرگیرنده قابلیت های بسیاری در جامعه جهانی است و امید است با شناخت هرچه بیشتر این توانمندی ها ،تبادلات، برگزاری نشست های تخصصی و تعاملات عهده دار جایگاهی مناسب تر در اقتصاد ملی ،توسعه صادرات و جامعه جهانی شود.

  • روابط عمومی استانداری

  5 مهر 1395
بخش : قزوین / اقتصادی
کد خبر: 54880
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز