رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین خبرداد:
افتتاح 7 کارخانه ملی در سفر رئیس جمهور به قزوین
افتتاح 7 کارخانه ملی در سفر رئیس جمهور به قزوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: با توجه به حمایت دولت از سرمایه‌گذاران، استان قزوین در دولت یازدهم با رشد 2 برابری سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی روبه‌رو شده است و جزو استان‌های پیشتاز در این زمینه است.

به گزارش صیدنیوز ، مهندس علی پرزحمت در گفت‌وگو ایسنا، با اشاره به دستاورد سازمان صنعت و معدن در سه سال گذشته تصریح کرد: بعد از برجام، سرمایه‌گذاری خوبی در استان صورت گرفته است به‌طوری‌که 4 پروژه مهم صنعتی در اولین روز از هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گرفت، دو پروژه آن مربوط به زمان اقتصاد مقاومتی بود.

وی افزود: همچنین 6 کارخانه ملی در سفر هیئت دولت به استان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، در بخش استانی نیز فعالیت گسترده‌ای داریم به‌طوری‌که در هفته دولت 18 کارخانه استانی افتتاح شد، در این کارخانه‌ها سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی صورت گرفته است.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین  خاطرنشان کرد: 7کارخانه ملی در زمینه‌های انواع شوینده، مواد غذایی و شیشه در مرکز استان و شهرستان‌ها است که 2 کارخانه با حضور رئیس‌جمهور و 4 کارخانه با حضور معاونان رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.

 وی اظهار کرد: در این کارخانه‌ها بیش از 700 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است، با توجه به این‌که کارخانه‌ها جدید است و خط تولید نیاز به کارگر دارد زمینه اشتغال بیش از هزار و 500 نفر نیز فراهم‌شده است، این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری دارد جواب می‌دهد و اقتصاد مقاومتی در پروژه‌ها جواب داده است.

 پرزحمت تصریح کرد: ما به‌عنوان متولی بخش صنعت از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنیم چراکه اشتغال، تولید، صادرات و سرمایه‌گذاری به نفع همه ملت است، استان قزوین با این سرمایه‌گذاری‌ها توانسته است رتبه چهارم کشور در بخش سرمایه‌گذاری را از آن خود کند.

 وی یادآور شد: قزوین از استان‌های پیشتاز در بخش سرمایه‌گذاری خارجی است به‌طوری‌که اولین مورد در کشور که رسماً افتتاح شد خرید کارخانه تاژ توسط شرکت هنکل آلمان بود، این کارخانه تحویل داده‌شده و فعالیت آن منطبق با قوانین و نظارت وزارت اقتصاد و دارایی انجام می‌شود، 6 خط کارخانه به فروش رفته و 2 خط باقی‌مانده است.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین تصریح کرد: دراین‌بین برند تاژ در کنار برند هنکل حفظ خواهد شد، مالک سابق کارخانه تاژ نیز ساخت سه کارخانه دیگر را شروع کرده است که یک کارخانه آن افتتاح‌شده است.

 وی تأکید کرد: سرمایه‌گذاری در قزوین رونق خوبی پیدا کرده است و در حال حاضر قزوین جزو واحدهای خوب کشوری است، به‌طوری‌که در جذب سرمایه‌گذار داخلی بیش از 250 طرح صنعتی داریم که بیش از 60 درصد پیشرفت دارند که برای استان در زمینه اشتغال و سرمایه‌گذاری مفید هستند.

 پرزحمت یادآور شد: سرمایه‌گذاری خارجی یکی دیگر از شاخص‌هایی است که قزوین در آن جزو استان‌های برتر است، با جذب سرمایه‌گذار خارجی واحدهای فعال و نیمه فعال را در نظر می‌گیریم، استان قزوین در بخش ارائه تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط، عقد قرارداد و پرداخت مالیات در بخش اقتصاد مقاومتی برابر اعلام بانک مرکزی رتبه سوم کشوری را داریم.

 وی تأکید کرد: در این دولت تقریباً رشد بیش از 2 برابر سرمایه‌گذاری داشتیم، طرح‌های نیمه فعال و راکد را باید در اولویت قرار دهیم؛ قزوین ظرفیت بالایی دارد که همه دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌ها باید در این بحث ورود پیدا کنند و همکاری کنند تا قزوین استان پیشتاز در زمینهٔ جذب سرمایه‌گذار و صادرات باشد.

  5 مهر 1395
بخش : قزوین / گفتگو / اقتصادی
کد خبر: 54881
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز