با حضور وزیرجهادوکشاورزی :
بهره برداری و آغاز عملیان اجرایی 116 پروژه کشاورزی استان قزوین
بهره برداری و آغاز عملیان اجرایی 116 پروژه کشاورزی استان قزوین

همزمان با سی و یکمین سفر استانی دولت یازدهم،بهره برداری و عملیان اجرایی 116 پروژه کشاورزی استان قزوین با فرمان رئیس جمهوری و توسط وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.

به گزارش صیدنیوز ، مهندس محمود حجتی در گزارشی به رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس،عنوان کرد:امروز همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان قزوین، ضمن بازدید از فعالیت های کشاورزی و دیدار با تولید کنندگان ، بهره برداران و بررسی مشکلات آنان تعدادی از پروژه ها و طرح ها مورد بهره برداری قرار گرفت .

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در این سفر تعداد 116 پروژه در زیر بخش های آب و خاک ، باغبانی ، منابع طبیعی ، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ، دام و طیور و آبزی پروری با اعتباری معادل 4100 میلیارد ریال از محل منابع عمومی و تسهیلات بانکی با اشتغالزایی 3000  نفر در سطح استان به بهره برداری می رسد و یا  عملیات اجرایی آنها آغاز می شود وی اظهار داشت: 55 پروژه سیستم های آبیاری تحت فشار در سطح 1500 هکتار با اعتباری معادل 144 میلیارد ریال و اشتغالزایی 260 نفر افتتاح می شود که با افتتاح این پروژه ها، سطح اجرای شبکه های آبیاری تحت فشار در استان قزوین به حدود 35 هزار هکتار افزایش می یابد.

مهندس حجتی یادآور شد:در این سفر  برای  سطح 20 هزار هکتار اجرای عملیات آبیاری تحت فشار با اعتبار 151 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی با بیان این که تعداد 29 پروژه در زیر بخش های دام و طیور با اعتبار 185 میلیارد ریال با ظرفیت 53667 تن تولید در سال و با اشتغالزایی بیش از 1000 نفر به بهره برداری می رسد،گفت: سه پروژه پرورش ماهی با ظرفیت 237 تن در یک دوره و اشتغالزایی حدود 141 نفر نیز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز  عملیات اجرایی 2 هزار هکتار توسعه باغ ها در اراضی شیبدار با تولید سالانه 9 هزار تن زیتون با اعتبار 600میلیارد ریال،اظهار داشت:همچنین عملیات اجرایی 70 هکتار توسعه گلخانه سبزی و صیفی با ظرفیت 22 هزار تن انواع محصولات کشاورزی با اعتبار 1300 میلیارد ریال آغاز می شود.

وی اضافه کرد: همزمان با این سفر،اولین واحد پرورش گاو شیری و گوشتی نژاد سیمینتال که در دو سال اخیر با پیگیری دولت فرایند انتقال آن به کشور فراهم گردیده است ،به بهره برداری رسید.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که این نژاد با ویژگی های برتر کیفیت و عملکرد تولید شیر و گوشت با هدف افزایش بهره وری احداث شده است،خاطرنشان ساخت:از ویژگیهای این نژاد تولید 25 کیلوگرم شیر در روز برای هر رأس گاو با چربی حداقل 4 درصد و پروتئین 3 و نیم درصد می باشد.

وی قیمت تمام شده شیر در این پروژه را پایین تر از قیمت تمام شده در دیگر واحدهای دامداری و قیمت فروش آن را بالاترین قیمت در کشور عنوان کرد و افزود:در شرایط معمولی پرورش این نژاد نسبت به نژادهای موجود سازگاری و مقاومت و راندمان تولیدمثل بالاتری و سیاست ما در کشور جایگزینی بخشی از نژادهای شیری کشور با این نژاد می باشد .

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که طرحی که هم اکنون در محضر رئیس جمهوری گزارش آن ارائه می شود، طرح گاوداری شیری با ظرفیت اسمی 3000 راس و فاز اول آن با 1000 رأس توسط بخش غیر دولتی با استفاده از تسهیلات بانکی و سهم آورده مجری با اعتباری معادل حدود  480 میلیارد ریال و با ظرفیت تولید روزانه 54 تن شیر خام با  استفاده از فن آوری جدیدی که در کشور کم نظیر می باشد آماده بهره برداری است که درصورتی که اجازه بفرمایید، افتتاح گردد.

پس از ارائه گزارش وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پروژه های بخش کشاورزی استان قزوین،دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری دستوز بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 116 پروژه کشاورزی این استان را صادر کرد.

  • روابط عمومی وزارت جهادوکشاورزی

  7 مهر 1395
بخش : قزوین / دولت / اقتصادی
کد خبر: 54928
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز