معاون دادستان ‌قزوین: ۲۰ هزار وسیله خانگی در یک انبار ‌حبوبات احتکار شده بود

اخبار,اخبار اجتماعی,احتکار انباری در قزوین

معاون دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت: انبار آبیک جهت پاک کردن حبوبات بوده در صورتی که بیش از ۲۰ هزار وسیله خانگی در آنجا احتکار شده بود.

حجت‌الاسلام محسن کرمی بعدازظهر روز گذشته در جلسه بررسی وضعیت بازار و احتکار که در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب استان ‌برگزار شد، اظهار داشت: موضوع عدم عرضه کالا و احتکار پیچیده نبوده و اگر اهتمام مسئولان در میدان وجود داشته باشد، می‌توان کنترل و مدیریت به عمل آورد.

 

وی ادامه داد: بازرسی‌های مطلوبی از انبارها به عمل آمده است اما باز هم برخی از انبارهای مجاز بازدید نشده در صورتی‌که باید این امر به صورت مکرر صورت گیرد.

 

معاون دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین بیان کرد: طبق آنچه در سامانه انبار‌ها ثبت شده است، انبار آبیک جهت پاک کردن حبوبات بوده در صورتی که بیش از 20 هزار وسیله خانگی در آنجا احتکار شده بود و اگر این انبار‌ها مجاز بوده اما موجودی کالای خود را در سامانه اعلام نکنند، غیرمجاز به شمار می‌روند.

 

وی تصریح کرد: برخی از کالاها در گمرک مانده و ترخیص نشده‌اند در صورتی‌که این کالاها بدون هیچگونه نظارتی با قیمتی چند برابر در بازار عرضه می‌شوند و باید گمرک در این چنین موارد ورود و مدیریت کند.

 

کرمی ردیابی و آگاهی از محل تخلیه کالاهای تمامی باراندازها را از وظایف گمرک عنوان کرد تا نظارت دقیق صورت گیرد.

 

وی گفت: قزوین یک استان صنعتی بوده اما تولیدات کارخانه‌ها به بازار عرضه نمی‌شود که باید سازمان صنعت، معدن و تجارت با ورود در این عرصه، از واحد‌های تولیدی نظارت به عمل آورد.

 

معاون دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین خاطرنشان کرد: صنف طیور در معرض ورشکستگی کامل است زیرا نهاده‌های دامی در استان به علت احتکار به قیمت غیرقانونی به فروش رفته و صنعت مرغ و تخم‌مرغ تمایلی به سرمایه‌گذاری در این عرصه ندارند.

  18 مرداد 1397
بخش : قزوین / جامعه
کد خبر: 63526
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز