رتبه‌بندی 54 هزار و 600 معلم در تهران
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: از 55 هزار معلم مشمول طرح رتبه‌بندی، تاکنون مراحل مربوط به 54 هزار و 600 نفر عملیاتی شده است.

اسفندیار چهاربند در حاشیه مراسم بزرگداشت اولیا و مربیان و روز خانواده و در جمع خبرنگاران افزود: به علت نقل و انتقال برخی معلمان از شهرستان‌ها به تهران، طرح رتبه‌بندی برای 400 معلم هنوز عملیاتی نشده است که این کار نیز طی چند روز آینده محقق خواهد شد.

وی درباره کمبود معلم گفت: در آموزش و پرورش شهر تهران حدود 15 هزار و 200 کلاس دارای آموزگار وجود دارد البته در پایه پنجم و ششم با کمبود معلم تربیت‌بدنی مواجه بودیم که تامین شد. در دوره اول و دوم متوسطه نیز کمبود معلم مرد داشتیم که با 85 هزار ساعت حق‌التدریس این مساله نیز حل شد.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، رتبه‌بندی معلمان بر اساس آخرین وضعیت آنان در شهریور ماه صورت گرفت.

چهاربند با بیان اینکه رتبه‌بندی هیچ معلمی به دلیل انتقال به دوره ابتدایی از متوسطه معطل نمانده است، ادامه داد: از مجموع 32 هزار همکار فرهنگی دوره اول و دوم متوسطه، 530 نفر براساس ارزیابی‌ها به دوره ابتدایی منتقل شده‌اند که کمتر از 0.1 درصد می‌شود که در پایه‌های پنجم وششم در حال تدریس هستند.

چهاربند در پایان گفت: ما نیازمند تدریس 85 هزار ساعت -معلم مرد بودیم که تامین شد. در زمینه جذب معلم پیش دبستانی نیز بخشنامه‌ای به مناطق ارسال شده که مراحل گزینش و معاینات پزشکی برای جذب در سال آتی انجام خواهد شد.

  25 مهر 1394
بخش : تهران / جامعه
کد خبر: 49570
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز