مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران در دیدار با فرماندار پیشوا :
ایجاد درگاه واحد توسعه صنایع کوچک
درگاه واحد توسعه صنایع کوچک ایجادمی شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌ های صنعتی تهران و محمدی فرماندار شهرستان پیشوا با حضور در شهرک صنعتی پیشوار طی جلسه ای مشترک به بررسی راه های همکاری بیشتر جهت رفع مشکلات این شهرک پرداختند.

محمدرضا قاهری بدر در این جلسه با اشاره مشکلات موجود در شهرک های صنعتی استان تهران اظهار کرد: از  اسفند سال گذشته که در سمت خود منصوب شدم و شرکت شهرک های صنعتی تهران را تحویل گرفتم اوضاع صنایع کوچک مانند گذشته نبود و بر همین اساس درصدد رفع مشکلات برآمدیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران یکی از علل اصلی عقب افتادن پیشوا از برنامه های توسعه را وجود معارض ها عنوان کرد و گفت: در این شهرک یک واحد تولید فولاد داریم که 4 بار زمینش عوض شده است و این موضوع به خودی خود نشان دهنده وجود مشکلات زیاد در شهرک ها است.

قاهری گفت: برای اینکه این قضایا را یکی یکی حل کنیم کارگروه هایی را در استان ها تشکیل دادیم. وی کارگروه های مشترک آب، برق، گاز، محیط زیست، دادگستری، کمیته مکان یابی، شوراهای فنی، برنامه ریزی، اداری مالی، تحول اداری و صنایع کوچک و تقویت مدیریت حقوقی، اداری و تشکیل امور مجامع را از مهم ترین ترین اقداماتی خواند که در راستای رفع مشکلات شهرک های صنعتی تهران ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران با اشاره به نامه نگاری با وزیر صنعت، معدن و تجارت  اظهار کرد: در گزارشی که به وزیر نوشتم به ایشان اعلام کردم که که وضعیت شهرک های صنعتی تهران از وضعیت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان هم وخیم تر است.

وی افزود: در حال حاضر یک شهرک صنعتی نداریم که مشکل نداشته باشد و این در حالی است که بنده به یاد ندارم در یکی از 28 شهرک صنعتی که در سراسر کشور ایجاد کردم چنین مشکلاتی وجود داشته باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران اظهار کرد: اقدام دیگری که انجام دادیم این بود که شوراهایی فنی مختلفی را با کمک کارشناسان داخل شرکت و کارشناسان خارجی تشکیل دادیم و در یکی از این شوراها دو تن از مشاوران وزیر نیز حضور دارند.

قاهری گفت: این اقدامات تحولات زیادی ایجاد کرد به عنوان مثال موفق شدیم با برق رسانی شهرک صنعتی قرچک، کاری که 9 سال انجام نشده بود را با کمک فرمانداری و دادستانی در عرض یک هفته عملیاتی کنیم.

وی افزود: در حوزه آب رسانی و راه سازی هم اتفاقات خوبی رخ داده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران  گفت: یکی از اساسی ترین نظرات ما این است با یاری فرمانداری به صورت پایلوت در منطقه پیشوا با تجهیزات، آموزش و پشتیبانی شرکت شهرک های صنعتی تهران درگاه واحد توسعه صنایع کوچک را ایجاد کنیم.

وی در تشریح فعالیت این درگاه اظهار کرد: مرکزیت این درگاه واحد ستاد جذب سرمایه گذاری خارجی در اداره کل امور اقتصاد و دارایی است و نماینده ما هم آنجا حضور دارد.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که در بخشداری و بهداری ها نیز یک نفر کارشناس داشته باشیم.

در ادامه فرماندار پیشوا ضمن ابراز امیدواری برای توفیق دولت یازدهم در ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار اظهار کرد: در دولت قبل برخی از امور کارشناسی نشده پیگیری می شد و به طور مثال اگر دستور به انجام کاری داده می شد قبل از آن کار کارشناسی و میدانی صورت نمی گرفت.

وی با تقدیر از فعالیت های صورت گرفته برای ایجاد پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و همچنین استقرار شهرک صنعتی پیشوا گفت: لازم است به توسعه فرآوری محصولات کشاورزی در این منطقه توجه بیشتری شود.

محمدی گفت: شهرستان پیشوا دارای امکانات خوبی است اما در مجموع در موقعیت جغرافیایی مناسبی واقع نشده است.

وی این منطقه را یک منطقه کشاوری واگذار شده خوانده و اظهار کرد: این منطقه در اشتغالزایی برای کشور چندان موفق نبوده است چراکه برخلاف گذشته جوانان از شغل کشاورزی گریزان شده اند و یا خانواده های کشاورز به شهرهای بزرگ تر کوچ کرده اند.

- روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی تهران

  25 شهریور 1395
بخش : تهران / گفتگو / اقتصاد مقاومتی
کد خبر: 54737
مرجع: شرکت شهرک های صنعتی تهران
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز