بدهی ۲۰.۵ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران به ۴۰هزار نفر/ طلبکار اصلی؛ بانک‌ها، پیمانکاران

 اخباراجتماعی ,خبرهای اجتماعی ,بدهی شهرداری تهران

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران جمع بدهی شهرداری تهران را برابر 20 هزار و 495 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مجموع بدهی شهرداری تهران به پیمانکاران، بیمه، مالیات، سپرده انجام کار و ... در مناطق 22 گانه معادل 8 هزار و 514 میلیارد تومان و مجموع بدهی به بانک ها شامل اصل و سود جرایم معادل 11 هزار و 981 میلیارد تومان است.

علیرضا دبیر در سیصدمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: پس از گزارشی که شهردار تهران در صحن ارائه کرد حدود 40 روز طول کشید و 15 جلسه کارشناسی برگزار شد تا این گزارش آماده شد.

 

وی با اشاره به اینکه شهردار تهران صورتهای تلفیقی سال 94 را ارائه نکرده است بیان کرد: شهرداری تهران هم این صورتهای تلفیقی را ندارد و ما هم نتوانستیم از شهرداری بگیریم.

 

دبیر گفت: در موضوع سود بانکها با شهردار تهران اختلاف داشتیم. گزارشی که شهردار تهران ارائه داد بدون محاسبه سود تا سال 97 است. این اختلاف ما با شهرداری در محاسبه بدهکاری شهرداری به بانک ها است.

 

وی با اشاره به دیون مناطق به پیمانکاران و بیمه و مالیات اظهار کرد: بدهی مناطق شهرداری تهران در مجموع به 30 هزار و 130 نفر و بیش از 6476 میلیارد تومان است.

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: بیشترین بدهی با 726 میلیارد تومان متعلق به منطقه 2 شهرداری تهران است.

 

وی ادامه داد: معاونت های شهرداری تهران به 9 هزار و 389 نفر بیش از 2040 میلیارد تومان بدهکار است و بیشترین بدهی متعلق به معاونت فنی و عمرانی و بیش از 882 میلیارد تومان است.

 

دبیر با بیان اینکه اصل وام گرفته شده از شهرداری ها 9 هزار و 150 میلیارد تومان است عنوان کرد: سود این وام ها معادل 2 هزار و 928 میلیارد تومان است.

 

به گفته دبیر ، بیشترین بدهی شهرداری تهران به بانک شهر و معادل 5200 میلیارد تومان است.

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: مجموع بدهی شهرداری تهران به پیمانکاران بیمه مالیات سپرده انجام کار و ... در مناطق 22 گانه معادل 8 هزار و 514 میلیارد تومان و مجموع بدهی به بانک ها شامل اصل و سود جرایم معادل 11 هزار و 981 میلیارد تومان است. بر این اساس جمع بدهی شهرداری تهران برابر 20 هزار و 495 میلیارد تومان است.

  4 آبان 1395
بخش : تهران / جامعه
کد خبر: 55205
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز