تهران پایتخت می‌‌ماند؟

اخبار,اخبار اجتماعی,تهران

عضو ناظر مجلس در شورای سازماندهی امور پایتخت جزئیات جلسه اخیر این شورا را تشریح کرد.

فرج‌الله رجبی عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و ساماندهی و تمرکززدایی از تهران در گفت‌وگو با تسنیم، در تشریح جلسه اخیر این شورا، گفت:جلسه شورا با حضور مسئولان وزارت راه، اطلاعات، نیرو، صنعت‌و معدن، اعضای شورای شهر تهران و اعضای ناظر برگزار شد.

 

وی با بیان اینکه در این جلسه طرح مجموعه شهری، شهر تهران که شامل استان تهران و البرز بود بررسی شد، افزود:در این جلسه مقرر شد تا در جلسات آتی به صورت متمرکز بهبود وضعیت تهران، تشخیص و بررسی مشکلات اساسی این شهر و همچنین تلاش برای حل این مشکلات و مشخصاً بررسی امکان انتقال پایتخت سیاسی از تهران به شهری دیگر در دستور کار شورا قرار گیرد.

 

عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی پایتخت، با بیان اینکه بخشی از معضلات بین کلان شهر‌ها مشترک است ،ادامه داد:با توجه به این که نمی‌توان به همه مشکلات شهر تهران هم زمان رسیدگی کرد لذا در این جلسه مقرر شد تا مسائل اولویت‌بندی شود تا مسائلی که حساسیت بیشتری دارد در دستورکار قرار گیرد.

 

رجبی با تاکید بر اینکه در این جلسه قرار شد که تغییر پایتخت سیاسی کشور نیز در دستورکار شورا قرار گیرد، گفت:مقرر شد تا در جلسات آتی شورا مزایا، معایب و مشکلات تغییر پایتخت سیاسی کشور به صورت جدی بررسی شود، اما در مطالعات به عمل آمده هنوز درباره اینکه پایتخت سیاسی کشور به کدام منطقه انتقال یابد به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

 

وی با بیان اینکه در رابطه با تغییر پایتخت سیاسی وزارت راه و شهرسازی بیشتر بر‌روی تقویت و توسعه راه‌های ارتباطی، ریلی و حمل و نقل متمرکز بود، تصریح کرد: اما اعضای شورای شهر تهران معتقد بودند که جمعیت شهر تهران هنوز از جمعیت پیش‌بینی شده در طرح تجاوز نکرده و هنوز قابلیت سکونت داشته لذا با رعایت اولویت‌هایی در این شهر می‌توان ساخت‌وسازهای انجام داد.

 

  15 دی 1396
بخش : تهران / جامعه
کد خبر: 60049
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز