مشخص شدن علت انفجار در کلینیک سینا مهر

کمیته حادثه کلینیک سینا اطهر,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه ای در کمیته حادثه کلینیک سینا مهر برای بررسی ابعاد این حادثه خبر داد.

جلیل میرمحمدی در گفتگو با خبرنگار در توضیح جلسه امروز کمیته حادثه کلینیک سینا مهر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد:در آخرین جلسه بررسی حادثه کلینیک سینا مهر در کمیسیون بهداشت مقرر شد که این مسئله در کمیته ای به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته و نتایج آن به کمیسیون برای تصمیم گیری و ارائه به صحن داده شود که امروز این جلسه با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سازمان آتش نشانی، مسئول سلامت شورای شهر تهران و نمایندگانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان متولی ایمنی بیمارستان ها و مراکز درمانی و صدور مجوزهای کلینیک تشکیل شد.

 

وی درباره علت اصلی آتش سوزی در کلینیک سینا مهر گفت:بر اساس توضیحات ارائه شده توسط کارشناسان آتش نشانی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابتدا با اتصال برق کولر در سقف کاذب در پارکینگ، کولر آتش گرفته و بعد سقف کاذب شکسته می شود. در آن محل مواد الکی و اشتعال زا وجود داشته که با فروریختن سقف کاذب آنها هم آتش گرفته و بعد آتش به کپسول های اکسیژن سرایت می کند و در نهایت باعث انفجار می شود.

 

میرمحمدی ادامه داد :با توجه به ابعاد این حادثه تیمی با مسوولیت یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه بقیه الله و متخصص در زمینه ایمنی و با حضور نمایندگانی از شورای شهر، آتش نشانی، وزارت خانه های تعاون و بهداشت و سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و علوم پزشکی ایران و تهران برای بازرسی از ۵ مرکز جراحی محدود و یکی از بیمارستان های ناایمن شهر تهران تشکیل می شود و گزارشی را به کمیسیون ارائه می کنند. همچنین کمیته ای خلاءهای قانونی موجود مربوط به متولیان بازرسی های ایمنی، فنی، ساختمانی و تاسیساتی را شناسایی و به کمیسیون برای تهیه طرحی ارائه می کند.

 

به گفته وی طبق تصمیم این جلسه تیم های سه نفره ای از وزارت بهداشت، شهرداری و مجلس برای دیدار با خانواده های مصدومین و متوفیان حادثه کلینیک سینا مهر جهت دلجويي و رسیدگی به خواسته های آنها تشکیل می شود.

 

 

  13 مرداد 1399
بخش : تهران / اخبار داغ / جامعه
کد خبر: 67996
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز