روزانه ۳ تن اکسیدگوگرد در هوای تهران منتشر می‌شود

آلودگی هوای تهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
مدیر واحد مدلسازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوا با اعلام اینکه هر روز بیش از ۳ تُن اکسیدهای گوگرد در اثر تردد خودروها در هوای تهران منتشر می شود، گفت:میزان انتشار سالیانه این آلاینده پرخطر در هوای پایتخت در اثر تردد وسایل نقلیه، یک هزار و ۱۲۷ تُن برآورد می شود.

این در حالیست که طی سال های قبل مقدار انتشار این آلاینده به دلیل ارتقاء کیفیت سوخت در بخش حمل و نقل و کاهش محتوی گوگرد آن، کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

 

حسین شهبازی، سهم خودروهای سواری در میان سایر وسایل نقلیه در تولید اکسیدهای گوگرد را ۸۲ درصد خاطرنشان کرد و افزود:۱۸ درصد الباقی را سایر وسیله های نقلیه موتوری از جمله وانت بارها، تاکسی ها، موتورسیکلت ها و خودروهای دیزلی تولید می کنند.

 

او با اشاره به اینکه دی اکسیدگوگرد علاوه بر این خود یک آلاینده سمی و پرخطر برای سلامت است گفت:این آلاینده باعث شکل گیری ذرات معلق ثانویه در جو نیز می شود و سبب می شود در پاییز و زمستان که اوج آلودگی هوا به علت افزایش غلظت PM۲.۵ در پایتخت اتفاق می افتد، بر غلظت این آلاینده افزوده گردد.

 

طبق گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا؛ مدیر واحد مدلسازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوا با تأکید بر اینکه دی اکسیدگوگرد، آلاینده ای است که رنگ ندارد اما بو دارد و غشای مخاطی سیستم تنفسی و ریه را درگیر می کند، خاطرنشان کرد :کاهش مصرف سوخت از طریق به حداقل رساندن استفاده از وسایل نقلیه شخصی و جایگزینی وسایل نقلیه عمومی در شرایط عادی و همچنین انجام دوچرخه سواری و پیاده روی برای رسیدن به مقصد در مسیرهای کوتاه از راهکارهای کاهش آلاینده های هوای تهران من جمله اکسیدهای گوگرد است.

  5 مهر 1399
بخش : تهران / محیط زیست
کد خبر: 68678
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز