جهانگیری صبح امروز شنبه در بوشهر :
بوشهر قلب و مرکز انرژی ایران است
بوشهر قلب و مرکز انرژی ایران است

ایسکانیوز نوشت :

جهانگیری صبح امروز (شنبه) پس از ورود به فرودگاه بوشهر از سوی استاندار و جمعی از مقامات ارشد استانی مورد استقبال قرار گرفت.
معاون اول رییس جمهور قرار است در این سفر علاوه بر بازدید از نیروگاه بوشهر، در جلسه شورای اداری استان که با محوریت اقتصاد مقاومتی برگزار می شود، شرکت کند.
وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری، رییس سازمان انرژی اتمی و قائم مقام وزارت امور خارجه در این سفر همراه معاون اول رییس جمهور هستند.
جهانگیری در بدو ورود به این استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم استان بوشهر همواره نقش درخشنده ای در تاریخ ایران داشته اند و حضور آنها در تمامی صحنه ها حضوری تاثیر گذار بوده است.
وی استان بوشهر را پایتخت، قلب و مرکز انرژی کشور دانست و افزود: مهمترین منابع نفت و گاز کشور در استان بوشهر قرار دارد و این استان یکی از کانون های اصلی توسعه ایران است.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به آغاز عملیات اجرایی دو واحد جدید نیروگاه اتمی که امروز انجام خواهد شد اظهار داشت: یکی از سیاست های دولت تنوع بخشی به انرژی کشور است و در حال حاضر بخش اصلی انرژی از تبدیل مواد فسیلی به برق تامین می شود و بیش از 75 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه های کشور با گاز تامین می شود و ما باید به سمت انرژی های تجدید پذیر حرکت کنیم.
جهانگیری یکی از انرژی های تجدید پذیر را انرژی اتمی دانست و اظهار داشت: استفاده از انرژی اتمی به پایداری شبکه، محیط زیست و صرفه جویی در مواد فسیلی کمک می کند و امیدوارم شاهد راه اندازی این گونه نیروگاه ها در سایر نقاط کشور باشیم.
وی توجه به انرژی های تجدید پذیر را گامی در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ارزیابی کرد و افزود: توجه به انرژی های تجدید پذیر و از آن جمله انرژی اتمی هم از نظر توسعه علم و فناوری و دسترسی کشور به فناوری های جدید اهمیت دارد و هم از نظر تبدیل مواد خام به صنایع پیشرفته و توسعه صادرات دارای اهمیت است.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: خوشبختانه امروز تصمیمات خوبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور اتخاذ شده که مهمترین آنها به حرکت درآوردن بخش تولید، راه اندازی اقتصاد و توسعه صادرات غیرنفتی است.

  20 شهریور 1395
مرجع: ایسکانیوز
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز