ماجرای قربانی شدن کودکی به علت چالش مومو در اهواز

مرگ پسر اهوازی با چالش مومو,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی در استان خوزستان از قربانی شدن یک کودک ۱۱ ساله کلاس پنجمی اهوازی به علت چالش مومو خبر دادند.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان اهواز اظهار‌کرد: تاکنون شکایتی در مورد فوت به علت چالش مومو به ما واصل نشده است.

 

سرهنگ کیومرث کشوری در گفت و گو با مهر در واکنش به انتشار خبر فوت یک کودک اهوازی به علت چالش مومو گفت: تا به حال هیچ شکایتی به فرماندهی انتظامی اهواز و یا پلیس فتا مبنی بر قربانی گرفتن چالش مومو در سطح شهرستان اهواز واصل نشده است.

 

او ادامه داد: حتی هیچ تماسی هم با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ برای اعلام گزارش در این زمینه نداشته ایم. اطلاع و پیگیری بعد از وقوع جرم در صورتی امکان پذیر است که خبر آن از سوی مردم به مرکز فوریت های پلیسی اطلاع داده شود و یا شکایتی ثبت شود که مأموران برای پیگیری به این دو مورد استناد می کنند ولی برای این خبر تا به حال نه شکایتی واصل شده و نه تماسی داشته ایم.

 

دیروز برخی کاربران شبکه های اجتماعی در استان خوزستان از قربانی شدن یک کودک ۱۱ ساله کلاس پنجمی اهوازی به علت چالش مومو خبر دادند.

 

این احتمال وجود دارد که خانواده قربانی هنوز شکایتی تقدیم مراجع انتظامی نکرده باشند ولی نیروی انتظامی توصیه کرده خانواده ها در صورت مواجه با چنین موردی حتماً به پلیس فتا اطلاع دهند تا نسبت به شناسایی افراد مزاحم اقدام فوري صورت گیرد.

 

مرگ پسر اهوازی با چالش مومو,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز

در روزهای اخیر پیامی به نام چالش مومو در شبکه های اجتماعی خصوصاً واتس‌اپ (WhatsApp) منتشر شده که حسب اطلاع پلیس فتا اغلب در استان های جنوبی شاهد این چالش هستیم؛ ضمن این که کاربران دانش آموز نیز این پیام های حاوی تصاویر مومو را دریافت کردند.

 

همچنین طی پیگیری های پلیس فتا مشخص شده که برای برخی از کاربران واتس اپ از حساب های کاربری با شماره ایرانی و خارجی پیام هایی به زبان فارسی ارسال و از آن ها برای شرکت در چالش دعوت شده است.

 

مومو با استفاده از یک حساب کاربری واتس آپ ، یک لینک تماس برای اشخاص ارسال و پس از شروع به گفتگو آن ها را به رفتارهای خطرناک دعوت می کند.

 

خانواده ها باید ضمن پيش‌گيري از بروز استرس در فرزندان نسبت به نظارت بر استفاده آنها از پیام رسان ها اقدام کنند؛ با وجود هشدار پلیس فتا نسبت به عدم استفاده فرزندان از پیام رسان های خارجی ولی این کار بدون محدودیت در حال انجام است و مشکلات ناشی از آن قابل پیش بینی بود.

 

مردم مشکلات و موارد مشکوک در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش فوریت های سایبری اطلاع دهند.

 

  26 مهر 1399
بخش : خوزستان / حوادث
کد خبر: 68896
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز