دریاچه ارومیه ۲۵۴ کیلومتر بزرگتر شد

احیای دریاچه ارومیه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی وسعت کنونی دریاچه ارومیه را یک هزار و ۹۹۹ کیلومتر عنوان کرد و گفت: وسعت دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته ۲۵۴ کیلومتر افزایش داشته است.

فرهاد سرخوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار، با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه، اظهار کرد: هم‌اکنون تراز دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۴۹ است و نسبت به سال گذشته که ۱۲۷۰.۲۸ بود به میزان ۲۱ سانتی‌متر افزایش یافته است.

 

وی وسعت کنونی دریاچه ارومیه را یک هزار و ۹۹۹ کیلومتر عنوان کرد و افزود: وسعت دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته ۲۵۴ کیلومتر افزایش داشته است.

 

نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: همچنین حجم آب دریاچه، یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون متر مکعب است که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش ۳۸۰ میلیون مترمکعبی داشته است.

 

سرخوش با اشاره به علل افزایش حجم و وسعت دریاچه ارومیه تصریح کرد: رهاسازی و انتقال روان‌آب به سمت پیکره دریاچه، در کنار افزایش بارش در سال جاری نسبت به سال گذشته علل این موضوع به شمار می‌رود.

 

وی در ادامه از تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه خبر داد و افزود: با وجود اینکه قرار بود تصفیه خانه‌های گلمان و ارومیه تا پایان امسال افتتاح شوند اما شرکت آب و فاضلاب شهری استان از برنامه زمان‌بندی عقب بوده و اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

 

 احیای دریاچه ارومیه از وعده‌های جدی دولت به مردم آذربایجان‌غربی بوده و نخستین مصوبه دولت یازدهم نیز احیای دریاچه ارومیه بوده است.

  25 آذر 1397
بخش : آذربایجان غربی / محیط زیست
کد خبر: 60664
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز