قائم مقام وزیر صنعت:
بخش دولتی باید در خدمت بخش خصوصی باشد/ مردم باید کاهش آمار بیکاری را احساس کنند

سیدشریف حسینی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,صنعت و معدن
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری به‌ دنبال سود و امنیت است، گفت: بخش دولتی باید در خدمت بخش خصوصی باشد و موانع را از سر راه سرمایه‌گذار بردارد.

سیدشریف حسینی امروز در آئین معارفه رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه به تعاریف رایجی از بخش خصوصی و دولتی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: باید با تزریق فرهنک سرمایه‌گذاری در کشور، موانع سرمایه‌گذاری را از بین برد.

 

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری به‌ دنبال سود و امنیت است، گفت: سود، امنیت و اشتغال به‌ عنوان سه مولفه مهم باید برای سرمایه‌گذار فراهم شود، سرمایه‌گذار با وجود موانع وارد کار نمی‌شود، در واقع بخش دولتی باید در خدمت بخش خصوصی باشد.

 

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر تقویت همکاری بخش خصوصی و دولتی، افزود: ما باید خود امروز در کنار هم باشیم، ما از هم جدا نیستیم به‌ خاطر اینکه دشمن مشترک داریم، لذا هیچ وقت از دشمن به دنبال لطف نباید بود.

 

حسینی با بیان اینکه سیاست‌های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت را تفویض اختیار استان‌ها قرار داده‌ایم، افزود: رئیس سازمان در آینده نماینده ویژه وزیر در استان می‌شود و خود تصمیم‌گیرنده خواهد بود.

 

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت صنت آمار بیکارشد‌گان را مهم دانست و گفت: وقتی می‌گوئیم آمار بیکاری پایین آمده است، مردم باید به خوبی آن را احساس کنند، آمار بیمه‌شدگان اضافه شده مهم نیست، آمار بیکار‌شد‌گان مهم است و باید بیکاری‌های مضاعف مشخص شود.

 

استان‌های مرزی پیشگام در صادرات باشند

وی با بیان اینکه ما نمی‌دانیم در برنامه ششم کجای کار هستیم، خواستار بالا بردن ظرفیت‌ها شد و افزود: افزایش نرخ صادرات خیلی مهم است، سهم بازار را نباید در کشورهای دیگر از دست داد و استان‌های مرزی به‌ عنوان پیشانی کشور باید پیشگام در صادرات باشند.

 

به گفته حسینی، سازمان مدیریت در نسخه‌ای که برای کشور پیچیده است، همه را در این جبهه در کنار هم معنا کرده است.

 

قائم مقام وزیر صنعت، حمایت از کالای ایرانی را از وظایف مهم هر شهروند دانست و گفت: شعارگونه با این موضوع برخورد می‌شود، تولیدکننده ملزم است کیفیت را بالا ببرد و با عرضه آن قیمت مناسب در بازار با اجناس خارجی رقابت کند.

 

در پایان مراسم از خدمات محسن رستمی تقدیر و دارابی به عنوان مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه معرفی شد.

  18 دی 1397
بخش : کرمانشاه / اقتصاد ایران
کد خبر: 61141
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز