رئیس قوه قضاییه:
رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی حتماً دنبال شود تا تکلیف مردم با سرعت روشن شود

رئیس دستگاه قضا گفت: سمت و سوی دادگستری استان کرمانشاه در جهت رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی کار مناسبی است و حتما دنبال شود تا تکلیف مردم با سرعت روشن شود.

به گزارش صیدنیوز، آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه ، در دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان کرمانشاه، با بیان اینکه مردم باید احساس کنند با مراجعه به عدلیه احقاق حق می‌شود، اظهار داشت: دوستان تلاش کنند بخشی را تعیین کنند تا اگر کسی احساس کرد به حقش نرسیده ولو نادرست، با او صحبت شود و تبیین شود.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه  سمت و سوی دادگستری استان کرمانشاه در جهت رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی کار مناسبی است و حتما دنبال شود تا تکلیف مردم با سرعت روشن شود، تصریح کرد: آمار نشان از کار و تلاش است ؛ باید ساز و کارهایی را فراهم کرد تا بهره‌وری‌ها متصل به کیفیت و کمیت شود. در بخشنامه صادره جدید نیز تلاش شده کیفیت در کنار کمیت مورد نظر باشد.

 

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: اساس قضاوت کشف حقیقت است و این نیاز به حوصله دارد؛ ملاقات عمومی کار بسیار پسندیده‌ای است و هفته ای یکبار قضات و همکاران عزیز حرف مردم را بشنوند.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه مهم آن است که ما احساس کنیم به ادله توجه کردیم، گفت: خط قرمز همکاران عزیز در سراسر کشور مستند حکم ندادن است؛ باید مستند حکم کرد و حرف زد و سخن گفت؛ ما با دلیل کار داریم و شنیدن سخن اصحاب دعوا و دیدن مستندات آن‌ها مهم است.

آیت‌الله رئیسی گفت: پیگیری شما همکاران قضایی در صلح و سازش قابل تقدیر است؛ نسبت به پرونده‌های معوقه اشاره کردند که ٧٠ درصد به سامان رسید و جای تقدیر دارد و تلاش این است که تا پایان سال مجاهدانه اقدام کنید تا پرونده معوقه نداشته باشیم.

رئیس قوه قضاییه بیان داشت: یکی از راه‌های کشف حقیقت برای قاضی کارشناسی است، از موضع قانون باید مقتدرانه ظاهر شد. با کسانی که باعث سرقت، شرارت، قاچاق مواد مخدر و ناامنی می‌شوند و امنیت مردم را سخت می‌کنند، باید بهنگام، با اقتدار و به لحظه برخورد کرد. امنیت مردم بسیار مهم است و افراد قانون شکن نباید میدان پیدا کنند.

آیت‌الله رئیسی گفت: تمام اقدامات باید با تدبیر همراه باشد. صدور و اجرای حکم باید با تدبیر همراه باشد. اینکه حرف کسی شنیده نشود، نقل و نبات همه مجالس و محافل می‌شود. سازوکارهایی در سند تحول قضایی آورده شود تا ورود پرونده به عدلیه کاهش یابد و اگر کامل اجرا شود حتما در تحول در نظام دادرسی، رسیدگی عادلانه و به موقع نقش دارد.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در همین شرایط کرونایی در برخی از استان‌ها اقداماتی که انجام شده، نشان از آن دارد که با همین نیرو و امکانات می‌توان کار متفاوت انجام داد؛ رضایت مردم مسئله بسیار مهمی است و باید اعتماد مردم به دستگاه قضایی روز به روز افزون شود.

  19 دی 1399
بخش : کرمانشاه / قضاییه
کد خبر: 69598
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز