مرگ ۶ نفر بر اثر مصرف الکل صنعتی در کردستان/ آغاز موج جدید مسمومیت‌های الکلی در اهواز

مصرف الکل صنعتی در کردستان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: ۶ نفر در این استان به علت مصرف الکل صنعتی جان خود را از دست دادند.

دکتر ابراهیم قادری روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا گفت: در یک هفته گذشته ۶ نفر در استان به علت مصرف الکل صنعتی جان خود را از دست دادند.

 

او با اشاره به این که مصرف الکل هیچ تاثیری در مقابله با ابتلای انسان به ویروس کرونا (corona) ندارد، ادامه داد: در جلسات و نشست های مختلف به خصوص نشست کمیته اطلاع رسانی مقابله با بیماری کرونا در هفته قبل هشدارهای لازم در مورد وجود الکل های تقلبی در بازار به شهروندان داده شد.

 

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان متذکر شد: بارها تأکید کردیم مردم مواد ضد عفونی کننده را از مراکز مجاز و داروخانه ها تهیه کنند تا بجای الکل طبی (اتانول) الکل صنعتی (متانول) را به آن ها نفروشند.

 

قادری با بیان این که مصرف الکل صنعتی منجر به مسمومیت های شدید و حتی مرگ می شود، عنوان کرد: الکل متانول بسیار سمی است و از طریق جذب پوستی و یا استنشاق بخار سبب مسمومیت شدید در حد نابینایی و مرگ اشخاص می شود.

 

او آب و صابون را بهترین وسیله ضدعفونی کننده دانست و خاطرنشان کرد: در صورت استفاده از دیگر مواد ضدعفونی کننده، از اصل بودن آن اطمینان حاصل شود.

 

افرادی در بعضی استان های کشور به دنبال شایعه تاثیر داشتن خوردن الکل برای درمان ویروس کرونا اقدام به مصرف الکل تقلبی کردند که بر اثر مسمومیت ناشی از آن به بیمارستان ها مراجعه کردند و متأسفانه برخی از این اشخاص هم جان خود را از دست دادند.

 

آغاز موج جدید مسمومیت‌های الکلی در اهواز

علی احسان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: متاسفانه از ساعتی پیش موج جدیدی از مسمومیت‌های الکلی با موادی به مراتب سمی‌تر و کشنده‌تر از مشروبات تقلبی چند روز اخیر، افراد را روانه بیمارستان‌ها کرده است و احتمال افزایش شمار قربانیان این مشروبات تقلبی می‌رود.

 

وی افزود: از مردم خواهشمندیم اطرافیان بویژه جوانان و نوجوانان خود را از آسیب‌های جبران‌ناپذیر این مواد آگاه کنند.

  20 اسفند 1398
بخش : کردستان / سلامت
کد خبر: 66614
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز