کمبود نان و توقیف هزار قرص نان در کردستان

توقیف هزار قرص نان در کردستان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اصناف و قیمت
هزار قرص نان در کردستان توقیف شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز اظهار‌کرد: در راستای اجرای مصوبات استانی مبنی بر ممنوعیت خروج نان از کردستان، خودرو حامل یک هزار قُرص نان که قصد انتقال از شهرستان بانه به شهرهای همجوار را داشت در سقز متوقف شد.

 

بهنام میرزایی روز پنج شنبه در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: به علت این که چند روزی است در شهرهای همجوار استان کردستان کمبود نان وجود دارد، تعدادی از سوء استفاده کنندگان این عرصه اقدام به فروش غیر مجاز نان و آرد می کنند.

 

او با بیان اینکه این نان های بسته بندی شده از خودرویی با شماره پلاک استان های همجوار کشف و ضبط شد، اضافه کرد: این خودرو نان ها را از نانوایی های بانه، خرید و جمع آوری کرده و تصمیم داشت در شهر همسایه (بوکان) به فروش برساند که بدلیل شرایط پیش آمده و اعلام ممنوعیت خروج نان و آرد، محموله در این شهرستان توقیف و نان در مناطق پرجمعیت سقز، توزیع شد.

 

او با اشاره به این که آرامش نسبی در بحث تامین نان در شهر برقرار شده است، گفت: از دو شب قبل تعداد ۲۰ نانوایی ملزم به پخت نان در شب شدند و هم اکنون این تعداد به ۲۵ نانوایی افزایش یافته است تا شهروندان به راحتی این ماده غذایی پر مصرف را تهیه کنند.

 

با عرضه خارج از شبکه آرد به شدت برخورد می شود

میرزایی به برگزاری ۲ جلسه استانی و شهرستانی پیرامون واکاوی مشکلات نان در سقز اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین تصمیات استانی، کارگروه آرد و نان، اعلام کرده است که به هیچ وجه قیمت نان و آرد افزایش نخواهد یافت.

 

توقیف هزار قرص نان در کردستان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اصناف و قیمت

او تصمیمات این کارگروه را اینگونه اعلام‌کرد: سهمیه آرد شهرستان ها بویژه سقز، کاهش نداشته و از آن کاسته نمی شود و میزان مصرف واقعی نانوایی ها و میزان سهمیه آن ها باید مجددا پایش شود.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز به دیگر تصمیمات این کارگروه اشاره کرد و گفت: با نانوایی های متخلف و کسانی که خودسرانه اقدام به تعطیلی واحد خود می کنند به شدت برخورد شود، نظارت بر کیفیت و کمیت نان تشدید می شود، با عرضه خارج از شبکه آرد به شدت برخورد می شود و خروج آرد و نان از کردستان به استان های همجوار تحت هر شرایطی ممنوع است.

 

وی با تأکید بر این که کمبود آرد به هیچ عنوان در سقز صحت ندارد، یادآور شد: آرد تخصیصی استان کردستان به تفکیک شهرستان و نوع یارانه ای و نیمه یارانه ای بیشتر از متوسط سرانه کشوری و ۹.۸ درصد برای هر نفر در ماه است و کمبود آرد اصلا وجود ندارد.

  24 مهر 1399
بخش : کردستان / اقتصاد ایران
کد خبر: 68881
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز